Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Projektant zdradza największe błędy podczas aranżacji kuchni. Nigdy tak nie rób
Kamil Świętek
Kamil Świętek 13.09.2023 11:02

Projektant zdradza największe błędy podczas aranżacji kuchni. Nigdy tak nie rób

Aranżacja kuchni
Canva/KatarzynaBialasiewicz; Canva/Yaroslav Danylchenko

Remontowaliście kiedyś kuchnię? Jeśli odpowiedź brzmi tak, pewnie do dzisiaj zastanawiacie się, czy można było ją zaprojektować lepiej. Niestety, często dopiero w trakcie użytkowania nowej kuchni orientujemy się, że nie spełnia ona naszych oczekiwań.

Aranżacja kuchni to poważna sprawa. Wie o tym każdy projektant wnętrz. To właśnie na podstawie porad projektantów wnętrz stworzyliśmy listę błędów, których lepiej nie popełniać podczas aranżacji kuchni. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Czego dotyczą błędy podczas aranżacji kuchni?

Gdy zastanawiamy się, jak urządzić kuchnie, jesteśmy wręcz bombardowani licznymi aranżacjami kuchni. To pierwszy i podstawy błąd, który popełniamy w czasie remontu. Inspirujemy się licznymi aranżacjami kuchni z Internetu, po czym sądzimy, że rozwiązanie to sprawdzi się również w naszym domu.

Niestety, internetowe realizacje projektów kuchni mają przede wszystkim ładnie wyglądać. Jeśli kiedykolwiek mieliście do czynienia z kuchnią wykończoną na wysoki połysk, wiecie, że utrzymanie jej w czystości graniczy z cudem.

To samo tyczy się chwilowych trendów. Piękne, czarne albo idealnie białe kuchnie z popularnych sklepów meblowych to jedne z najbardziej irracjonalnych wyborów umeblowania kuchni podczas jej aranżacji. Czy naprawdę sądzicie, że gotowa kuchnia ze sklepu będzie idealnie pasować do Waszego wnętrza?

Aranżacja kuchni - jak zrobić.jpg
Canva/PC Photography, Getty Images

Błędy podczas aranżacji kuchni. Nigdy nie wykańczaj jej w ten sposób

Podczas aranżacji kuchni warto postawić na ponadczasowe rozwiązania. Jeśli macie możliwość, wykończcie kuchnię naturalnymi materiałami. Fronty szafek powinny być wykonane z drewna. Blaty dobrze wykonać z kamienia. Co prawda kuchnia ta będzie droższa w zakupie, ale posłuży Wam ona na lata.

Zadbajcie także o swój komfort. Zamiast białego czy czarnego wykończenia szafek, postawcie na ciemniejsze odcienie, na których nie widać wszystkich odcisków palców i każdego pyłku kurzu. Zastanówcie się także nad dużym blatem roboczym, zamiast designerską wyspą, przy której trudno przygotować posiłek.

Aranżacja kuchni okiem specjalistów

Każdy projektant wnętrz powie Wam, że kuchnia na wymiar zawsze będzie lepsza (chociaż droższa) od kuchni z marketu. Przede wszystkim idealne spasowanie elementów, wysoka jakość wykończenia oraz stworzenie mebli pod wymiar pomieszczenia da Wam nieporównywalne poczucie estetyki kuchni.

Co więcej, wprawny stolarz również doradzi Wam, jakich materiałów najlepiej użyć w kuchni, czego nie można powiedzieć o doradcach z popularnych salonów meblowych. Drodzy Czytelnicy, a jakie są Wasze patenty na aranżacje kuchni? Koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach.

Aranżacja kuchni - błędy.jpg
Canva/ArchiViz, Getty Images Pro