Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Przecieram, a kuchenka indukcyjna lśni. Wystarczą 3 produkty z kuchni
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 01.11.2023 16:38

Przecieram, a kuchenka indukcyjna lśni. Wystarczą 3 produkty z kuchni

indukcja, kuchenka indukcyjne
canva/aliaksandrbarysenka

Kuchenka indukcyjna okazała się ciekawą alternatywą dla kuchenek gazowych, które jeszcze parę lat temu wiodły prym w polskich domach. Sposób gotowania na indukcji jest trochę inny, a sama płyta uchodzi za trudną do utrzymania w czystości.

O kuchenkę indukcyjną musimy dbać. Inaczej naprawdę szybko pojawią się na niej trudne do usunięcia plamy  z tłuszczu, osady z wody, a czasem nawet zarysowania. Podpowiem, jak szybko i skutecznie wyczyścić indukcję.

Jak utrzymać kuchenkę indukcyjną w czystości?

Kuchenka indukcyjna wkradła się do naszych mieszkań i stała idealnym zamiennikiem kuchenki gazowej. W wielu przypadkach jest bezpieczniejsza, a gotuje się na niej równie dobrze, jak na ogniu.

Indukcja często uchodzi za taką, która ciężko utrzymać w czystości. Często nieświadomie sami doprowadzamy płytę do złego staniu. Niektóre środki czystości i mocna chemia mogą ją dodatkowo niszczyć i uszkodzić.

Kolejną zbrodnią na indukcji może być zbyt agresywne i mocne szorowanie. To przepis na zniszczenie płyty gazowej. Dużo lepiej sprawdzą się delikatne ściereczki i miękkie gąbki. Natomiast idealny detergent zrobimy w domu sami.

indukcja, kuchenka indukcyjne
Canva / Proxima Studio

Prosty sposób na wyczyszczenie kuchenki indukcyjnej

Do wyczyszczenia kuchenki indukcyjnej możemy wykorzystać składniki, które zwykle mamy w domu. Wystarczy połączyć ze sobą sodę oczyszczoną, ocet i płyn do mycia naczyń. To połączenie sprawdza się idealnie na wszelkie zabrudzenia.

Wszystkie składniki łączymy w proporcji 1:1:1. Pasta do czyszczenia indukcji powinna mieć gęstą konsystencję. Nie powinna być zbyt lejąca. W jaki sposób ją stosować? Usunie nawet zaschnięte resztki jedzenia.

Jak usunąć trudne zabrudzenia z kuchenki indukcyjnej?

Na trudne zabrudzenia warto nałożyć pastę z sody, octu i płynu do mycia naczyń i zostawić na dłużej. W tym czasie wszystkie składniki zaczną działać, a wszelkie zabrudzenia zejdą z płyty indukcyjnej bez szorowania.

Kuchenka indukcyjna nie musi być dla nas wyzwaniem. Jeśli połączymy odpowiednie składniki, z łatwością usuniemy wszystkie zabrudzenia.

indukcja, kuchenka indukcyjne
Canva / baloon111, Getty Iamges Pro

Zobacz też: