DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Zapomnij o zatkanym odpływie i nieprzyjemnym zapachu. Wystarczą 2 produkty z kuchni
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 30.10.2023 19:18

Zapomnij o zatkanym odpływie i nieprzyjemnym zapachu. Wystarczą 2 produkty z kuchni

odpływ
kadr z filmu pochodzi z kanału Zajadam TV na YouTube

Kuchenny zlew musi naprawdę sporo wytrzymać. Do odpływu wpadają resztki jedzenia, zalewamy go wrzątkiem, a czasem też resztkami napojów. Co robić, kiedy zaczyna wydobywać się z niego brzydki zapach?

Brzydki zapach z odpływu może przydarzyć się nawet osobom, które dbają o higienę w kuchni. To nic dziwnego, w rurach mogą gromadzić się resztki. Jednak wystarczą 2 produkty, żeby pozbyć się tego problemu.

Dlaczego z odpływu wydobywa się brzydki zapach?

W kuchni nietrudno o zabrudzenia. To pomieszczenie, które wymaga od nas szczególnej uwagi. Jednym z miejsc, wokół których sporo się dzieje, jest zlew. Myjemy w nim owoce, warzywa i czyścimy naczynia.

Ciężko się dziwić, że zlew z czasem potrafi się zatykać, a z odpływu wydobywa się brzydki zapach. To znak, że w rurach znajdują się resztki jedzenia, które powoli zaczynają się psuć. Co robić w takiej sytuacji?

Zlew w kuchni możemy ratować, wsypując do odpływu mocne środku ze sklepowych półek. Jednak innym sposobem na ocalenie zlewu będą produkty, które większość z nas ma w kuchennej szafce.

Projekt bez nazwy (62).jpg
Canva / victoriass88, Getty Images

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z odpływu?

Jeśli chcemy, żeby zlew i odpływ były w dobrym stanie, musimy uważać na to, co do niego wpada. Resztki jedzenia i fusy po kawie nie powinny lądować w zlewie. Ich miejsce jest w koszu na śmieci.

Zlew możemy odetkać bez trudu, jeśli mamy pod ręką sodę oczyszczoną i ocet. Ta mieszanka potrafi zdziałać cuda. Wystarczy do odpływu wsypać pół szklanki sody oczyszczonej i całość zalać octem.

Połączenie sody z octem to niezastąpiona mieszanka na zatkany odpływ lub brzydki zapach wydobywający się ze zlewu. Jeśli jednak nie mamy tych produktów w domu, możemy spróbować innej metody.

Prosty sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu z odpływu

Jeśli nie mamy w domu sody i octu możemy wykorzystać zwykłą sól kuchenną. Pół szklanki soli wsypujemy do odpływu i zlewamy ją wrzącą wodą. Efekt będzie podobny, a z odpływu przestanie wydobywać się brzydki zapach.

Z nieprzyjemnym zapachem z odpływu i zatkanym zlewem możemy poradzić sobie bez używania mocnej chemii. Wystarczą produkty, które już mamy w kuchni.

zlew
Canva / Mehaniq

Zobacz też: