Psiknij po mrówkach. Uciekną z prędkością światła
Mrówki to mało pożądane insekty w naszych domach i niekiedy ogrodach. Niestety, gdy te na dobre się zalęgną, są bardzo trudne do wytępienia. Z pomocą przychodzą różnorodne środki chemiczne oraz naturalne. które z nich wybrać?
Eksperci zalecają stosowanie oprysku na mrówki, jako jeden z najbardziej skutecznych sposobów na walkę. Patent ten ma wiele zalet, o których opowiemy Wam w poniższym artykule.
Dlaczego warto korzystać z oprysku na mrówki?
Oprysk na mrówki ma więcej zalet niż jakiekolwiek inne sposoby tępienia ich. Chociaż stosowanie go w domu byłoby czystym szaleństwem, jest to dobry sposób na przegonienie ich z ogrodu. Dlaczego oprysk na mrówki jest tak skuteczny?
Przede wszystkim jest on bezpieczny dla roślin i innych zwierząt (jeśli mówimy o oprysku naturalnym). Często dodatkowo odżywia nasze uprawy, a jego intensywna woń, chociaż odstrasza rośliny, nie powoduje, że sami mamy ochotę uciec z ogrodu.
Jak przygotować domowy oprysk na mrówki?
Jeśli zdecydowaliście się na oprysk na mrówki, jako formę walki z nimi, warto pochylić się nad domowymi preparatami, które są znacznie tańsze od syntetycznych odpowiedników, będąc przy tym równie skuteczną formą walki z nimi.
Idealny oprysk na mrówki można przygotować na przykład z wrotyczu. W tym celu 250 g wrotyczu należy zmielić i przesypać do wiadra. Następnie susz zalewamy 5 litrami wody i odstawiamy na 30 minut. Po tym czasie wystarczy rozpylić preparat w miejscu występowania mrówek. Prawda, że proste?
To nie wszystkie właściwości wrotyczu
To jednak nie koniec. Jak pewnie wiecie podczas wykonywania dowolnych domowych preparatów do domu i ogrodu, zostaje nam sporo resztek niewykorzystanego produktu. Z niewykorzystanego suszu z wrotyczu możemy stworzyć odstraszacze dla mrówek do domu i ogrodu.
Wystarczy główny składnik oprysku na mrówki zapakować w małe woreczki i włożyć do szafek z ubraniami, czy powiesić w okolicy szafek z produktami spożywczymi, aby mrówki i inne domowe insekty omijały je z daleka.
Drodzy Czytelnicy, czy znaliście oprysk na mrówki wykonany z wrotyczu? Może macie inne, równie skuteczne sposoby na walkę z mrówkami w domu i ogrodzie. Koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach.
ZOBACZ TAKŻE:
- Pani ogrodnik zdradziła, jak wykorzystuje popiół drzewny. Daje go nawet zwierzętom
- Odetkaj zlew bez wydawania pieniędzy. Te 2 produkty masz w kuchni
- Nic nie działa na storczyki tak, jak ta odżywka. Stosuj co 2 tygodnie, a obsypią się kwiatami