Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Insekty

Insekty

Owady pasożytnicze. Żerują na roślinach i kwiatach

Pluskwy
12.07.2024 13:23 Nie ignoruj tego zapachu w domu. Oznacza obecność pluskiew

Ze szkodnikami mamy do czynienia nie tylko w ogrodzie, ale i w domu. Pół biedy, jeśli są to muszki czy mrówki, które nie robią nam krzywdy. Gorzej, gdy uciążliwymi “współlokatorami” stają się pasożyty żerujące na ludziach.Do wyjątkowo dokuczliwych insektów pod tym względem należą pluskwy. Jeśli te pasożyty rozplenią się w naszym domu, będziemy mieli poważny problem. Na szczęście istnieje sposób na ich szybkie rozpoznanie i zwalczanie.

Mszyce
04.07.2024 10:06 Na koperku pojawiły się mszyce. Pozbyłem się ich 1 opryskiem

Mszyce na koperku to częsty widok, który co sezon powracał do mojego ogrodu. Długo zastanawiałem się jak je zwalczyć, aby nie zaszkodzić swoim ziołom.Okazało się, że rozwiązanie jest prostsze, niż sądziłem, a do tego w pełni ekologiczne. Dzięki jego wykorzystaniu w ogrodzie mój koperek w końcu cieszy nie tylko oko, ale również podniebienie.

Mrówka
27.06.2024 18:19 Zetrzyj na tarce i nakarm mrówki. Przestaną niszczyć uprawy

Mrówki to bardzo pożyteczne owady w ogrodzie. Niestety, czasem możemy je spotkać w miejscach, w których wolelibyśmy ich nie znajdować.Nie chodzi tutaj jedynie o ich wdzieranie się do domu. Gdy mrówki wkraczają na teren naszych upraw, należy natychmiast interweniować. W przeciwnym razie możecie pożegnać się z pięknymi plonami. Tylko jak to zrobić?

Białe muszki
26.06.2024 16:43 Jak pozbyć się białych muszek z kwiatów i warzyw? Prosty sposób

Zauważyliście, że po waszym ogrodzie krążą białe muszki? Te najczęściej gromadzą się na zielonych liściach roślin ozdobnych i warzyw uprawnych. Czy wiecie, co to takiego?Okazuje się, że białe muszki należy natychmiastowo przeganiać i odstraszać od swojego ogrodu. Mimo niepozornych rozmiarów są one naprawdę niebezpieczne dla naszych upraw.

Mrowisko
23.06.2024 08:33 Rozgnieć, zalej wodą i wylej przy mrowisku. Szybko przepędzisz mrówki

Mrówki w ogrodzie to normalne zjawisko, do którego przywykliśmy wszyscy. Problem zaczyna się wówczas, gdy insekty te zaczynają wchodzić do naszego domu.Chociaż mrówki pełnią w ogrodzie ważną rolę, niektórzy nie są zadowoleni i z ich obecności. Oprócz odgrywania pożytecznej roli, potrafią też zniszczyć sadzonki i uprawy. Mało kto wie, że istnieją proste sposoby na to, żeby się ich pozbyć.

Komary
23.06.2024 06:20 Koniec z komarami, kleszczami i meszkami. Musisz to mieć w ogrodzie

Lato to co prawda czas relaksu, ale również okres walki z insektami. Te skutecznie utrudniają nam przesiadywanie w ogrodzie i radosne grillowanie. Czy jednak możemy się ich w jakikolwiek sposób pozbyć?Okazuj się, że tak. W przyrodzie istnieją naturalne odstraszacze insektów. Wystarczy tylko posadzić kilka roślin w ogrodzie, aby cieszyć się latem bez bzyczenia za uszami.

Pajęczyny
21.06.2024 07:20 Pająki nie przejdą przez tę barierę. Twój dom będzie od nich wolny

Pająki w domu to zdecydowanie widok, którego chce uniknąć większość z nas. Niby są one nieszkodliwe, wiele osób mówi nawet, że są one pożyteczne, ale ten odrażający widok… znacie to?Pomijając kwestie estetyczne, pająki w domu to również pajęczyny, z którymi nieustannie próbujemy walczyć. Te, wiszące na żyrandolach, czy w kątach mieszkań potrafią doprowadzić do szału. Na szczęście dzięki kilku prostym metodom będziecie mogli o nich zapomnieć raz na zawsze.

kleszcz afrykański
16.06.2024 10:49 Są groźniejsze od kleszczy, jakie znamy. Rozmowa z ekspertką

W ostatnim czasie wiele słyszymy o groźnych kleszczach, które pojawiły się w naszym kraju. Pierwsze osobniki zauważono na Dolnym Śląsku. Kleszcze te są większe od tych, które znamy. Są również o wiele bardziej niebezpieczne.Jakie kroki zostały podjęte w celu ochrony Polaków? Dlaczego ugryzienie może zagrozić naszemu życiu i jak się przed nim zabezpieczyć? O kleszczach afrykańskich rozmawialiśmy z Wiktorią Romanek z Uniwersytetu Warszawskiego.

Śliwki
12.06.2024 17:23 Rób ten oprysk regularnie. Śliwki nie będą robaczywe

Śliwy to bardzo podatne na ataki insektów i grzybów drzewa. Niezależnie od tego, czy kupujecie śliwki bezpośrednio od sadowników, w sklepie, czy zbieracie je z własnych upraw, na pewno na kilogram znajdziecie chociaż kilka „robaczywek”.Czy to oznacza, że chemia nie działa? Ależ skąd. Działa, ale nie tak dobrze, jak domowy oprysk. Dzięki niemu nie tylko zminimalizujecie ilość robaczywych śliwek, ale nadacie im smak, jaki kojarzycie z dzieciństwa z sadu waszych dziadków.

Pluskwy i karaluchy
12.06.2024 17:17 Są siedliskiem pluskiew i karaluchów. Sanepid ostrzega przed zakupem

Pluskwy i karaluchy to domowe insekty, z którymi na pewno nie chcielibyście mieć do czynienia. Gdy te robami zagnieżdżą się w naszych mieszkaniach, ich wyplenienie graniczy z cudem.Dlatego też GIS ostrzega przed głównymi siedliskami pluskiew i karaluchów. Jeśli tylko możecie, unikajcie zakupu wspomnianych przedmiotów.

Biedronka
10.06.2024 16:16 Nietypowe odkrycie klientki Biedronki. Nie chciała tego znaleźć w sałacie

Biedronka to bardzo popularna i lubiana przez Polaków sieć sklepów. Dzięki dobrze prowadzonemu marketingowi, szerokiemu asortymentowi i akcji promocyjnych dyskont ten nie musi obwiać się o brak klientów.Niestety, sytuacje takie jak poniższa obrazują, że nawet najwięksi giganci czasem zaliczają wpadki, które mogą niekorzystnie odbić się na ich wizerunku... z pewnością w oczach tej klientki.

Mszyce
02.06.2024 14:15 Prosty, skuteczny oprysk na mszyce. Domowy sposób

Mszyce to prawdziwa ogrodowa zmora. Niezależnie od tego, czy posiadacie przydomowy ogródek, czy potężną plantację, wiecie, że walka z tymi insektami nie należy do najprostszych.Pewnie wielokrotnie stosowaliście przeciw nim specjalistyczne drogie opryski, które były bardziej lub mniej skuteczne. Tymczasem okazuje się, że wystarczy zastosować ziołowo-drożdżowy oprysk, który w mig rozprawi się z tym przykrym problemem.

Mole spożywcze
02.06.2024 13:15 Otwórz szafkę i dmuchnij suszarką. Pozbędziesz się wszystkich moli

Mole zarówno ubraniowe, jak i spożywcze, to insekty, z którymi nikt nie chciałby mieć do czynienia. Trudne do wytępienia, niezwykle żarłoczne szkodniki to prawdziwa zmora naszych mieszkań i domów.Czy jednak możemy się ich pozbyć naturalnymi metodami? W końcu mało kto chciałby rozpylać w domu szkodliwą chemię owadobójczą, która nie tylko może negatywnie wpływać na nasze zdrowie, ale również komfort mieszkania. Chemiczne środki fiołkami w końcu nie pachną.

Mrówki
02.06.2024 10:09 Wyjmij z szafki i rozsyp. Mrówki nie zniszczą upraw i nie wejdą do domu

Chociaż mrówki stanowią nieodłączny element ekosystemu, mało kto chce mieć je w swoim ogrodzie. Nic w tym dziwnego – insekty te sieją spustoszenie w naszych uprawach.Czy wiecie, dlaczego obecność mrówek w okolicy waszych roślin powinna być dla was sygnałem ostrzegawczym? Jeśli nie, to koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem i zobaczcie, jak się ich pozbyć.

Szerszenie
30.05.2024 16:27 Wsyp do doniczki i podpal. Skutecznie odstraszysz szerszenie

Szerszenie w ogrodzie to poważny problem, z którym mało kto chciałby się zetknąć. Ich bolesne ugryzienia przypominają nam, że z tymi owadami nie ma żartów.Na szczęście można przepędzić je z ogrodu w prosty, domowy sposób. Dzięki niemu będziecie mogli cieszyć się wspaniałą pogodą bez uciążliwego bzyczenia za uszami.

Rybik cukrowy
29.05.2024 14:49 Biegają po łazience i nie tylko. Działaj prędko, tylko tak je usuniesz

Warunki panujące w mieszkaniach są przyjazne nie tylko dla domowników, ale także dla wielu insektów. Z wieloma żyjemy na co dzień, nie zawsze zdając sobie z tego sprawę. Niektóre z nich, jak pająki, potrafią być pożyteczne, innych - np. moli, muszek czy karaluchów - chcemy natychmiast się pozbyć.Do nieproszonych gości w naszych domach należą także rybiki cukrowe, które choć wyglądają niepozornie, potrafią dać się we znaki. Co warto o nich wiedzieć i jak się ich pozbyć?

Oprysk na mszyce
26.05.2024 08:58 Zalewam wodą i robię oprysk. Mszyce odpadają od roślin

Mszyce to zdecydowanie jedne z bardziej irytujących ogrodowych szkodników. Przeciw insektom stosujemy różnorodne chemiczne środki, które jednak mogą niekorzystnie wpływać na nasze plony, zdrowie i portfel.Jak się okazuje, można zastąpić je znacznie tańszymi, ekologicznymi metodami, tworząc domowy oprysk na mszyce. Gwarantujemy wam, że po jego wypróbowaniu nigdy więcej nie wrócicie do chemicznych odpowiedników.

Mszyce
26.05.2024 06:00 Najlepszy domowy środek na mszyce

Mszyce to zdecydowanie jedne z bardziej uciążliwych ogrodowych insektów. Te w krótkim czasie mogą dosłownie w mgnieniu oka zniszczyć wasz ogród.Na rynku jest wiele chemicznych środków, które co prawda są skuteczne, ale czy macie pewność, że nie są one szkodliwe dla waszego zdrowia? Zamiast tego wykorzystajcie domowy, równie dobry środek.

Mrówki
25.05.2024 06:00 Tak wygonisz mrówki z ogrodu. Nie będą już niszczyły upraw

Mrówki to ważny element ekosystemu i można je spotkać wszędzie - w lesie, w ogrodzie, a nawet… w domu. Oczywiście nie wszędzie są mile widzianym gościem.Inwazja mrówek może spowodować poważne szkody w ogrodzie i zniszczyć uprawy. Nic więc dziwnego, że ogrodnicy poszukują sprawdzonych sposobów na pozbycie się tych insektów.

Meszka
19.05.2024 11:48 Skuteczne sposoby na meszki w ogrodzie. Będą trzymać się z daleka

Coraz cieplejsze dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Miłe chwile może jednak zakłócić obecność owadów. Szczególnie we znaki dają się meszki, które choć niepozorne, potrafią być niezwykle uciążliwe.Na występowanie meszek narażone są zwłaszcza tereny położone w pobliżu zbiorników wodnych. Jak skutecznie walczyć z tymi insektami? Prezentujemy sprawdzone domowe sposoby na meszki w ogrodzie i w domu.

Kulka folii aluminiowej; ubrania
14.05.2024 08:05 Zwiń folię w kulkę i włóż do szafy. Efekty zdumiewają każdego

Mole odzieżowe to naprawdę jedne z bardziej irytujących insektów domowych, które mogą przyprawić nas o niemały zawrót głowy. W końcu, czy coś może irytować bardziej, niż insekty niszczące nasze ulubione ubrania?Na szczęście istnieje prosty sposób na to, jak pozbyć się ich ze swojego domu raz na zawsze. Będziecie zdziwieni jakie to proste. Wystarczy użyć jednego domowego produktu, który na pewno macie w swojej kuchni.

Pająk
11.05.2024 16:36 Można spotkać je w ogrodzie. Likwiduje uporczywe owady

Czy tego chcemy, czy nie - pająki to nasi nieodłączni towarzysze. Zamieszkują nasze domy, mieszkania i ogrody, stanowiąc niezwykle istotną część ekosystemu.Chociaż często nie budzą pozytywnych skojarzeń, pająki bywają niezwykle pożyteczne. Przykładem takiego owada jest lejkowiec labiryntowy, którego możemy spotkać w ogródku. Jak z nim postępować?

Kleszcze
10.05.2024 13:57 Przyciągają kleszcze jak magnes. Lepiej z nich zrezygnuj

Wedle specjalistów, kleszcze w tym roku obudziły się wcześniej niż zwykle. Co gorsza, jest ich nawet więcej niż w poprzednich latach, co tylko zwiększa zagrożenie zarażenia się boreliozą, czy kleszczowym zapaleniem opon mózgowych.Co gorsza, często sami prosimy się o kłopoty. Czy wiecie, co przyciąga kleszcze? Okazuje się, że unikając kilku miejsc i odpowiednio aranżując ogrody, możemy znacząco zmniejszyć ryzyko ukąszenia.

Komary
09.05.2024 17:00 Pozbądź się komarów z domu i tarasu. Wystarczą 2 produkty z kuchni

Wraz z coraz cieplejszą aurą na dworze, pojawiają się letnie zmory w postaci komarów. Musicie przyznać, że to zdecydowanie jedna z gorszych stron lata.Bolesne ugryzienia, które nie chcą się goić, sprawiają, że radość z przebywania w gronie znajomych i rodziny sukcesywnie maleje. Na szczęście znamy sposób na komary, dzięki któremu nic nie zniszczy wam tych wyjątkowych chwil.

Zakupy, insekty
08.05.2024 16:49 Możesz przynieść je ze sklepu. Zniszczą całą żywność w kuchni

Chociaż insekt, o którym wam opowiemy, nie jest tak popularny, jak mole spożywcze, potrafi wyrządzić nie mniejsze szkody w naszych zapasach.Najgorsze jest to, że możemy przynieść go ze sklepu nieświadomie, a jego wyplenienie z kuchennych szafek może przyprawić o zawrót głowy. Czy znacie insekta o nazwie mącznik młynarek?

Osa
04.05.2024 11:47 Połóż w ogrodzie i na parapecie. Tego osy nie znoszą

Osy to insekty, z którymi nie chcielibyśmy mieć do czynienia. Ich użądlenia bywają bolesne, a dla alergików stają się naprawdę niebezpieczne.Czy jednak istnieje sposób, aby pozbyć się os z ogrodu i domu? Oczywiście, że tak. Z pomocą przychodzi domowe rozwiązanie, które na pewno macie pod ręką. Koniecznie zapoznajcie się z naszymi propozycjami i cieszcie się latem bez os.

Pająk, mięta
03.05.2024 10:24 Zasadź przy domu. Odstraszy niechcianego gościa

Pająki to bardzo interesujące stworzenia. Jedni się ich boją, inni je podziwiają, chociaż wszyscy wiedzą, że nie powinno się ich zabijać, gdyż stanowią one bardzo ważną część ekosystemu.Czy jednak chcemy gościć je w domu? Wątpliwe. Dlatego przedstawiamy Wam humanitarne sposoby na pozbycie się pająków z domu. Z tymi metodami żaden pająk nie ma szans.

Szerszenie
30.04.2024 14:55 Szerszenie je kochają, nie sadź obok domu. Inaczej będzie problem

Szerszenie to zdecydowanie te owady, których nie chcielibyśmy gościć w swoich ogrodach. Stworzenia te znane są z bolesnych, często groźnych dla zdrowia ukąszeń.Tymczasem wielu z nas przez sadzenie niektórych roślin, nieświadomie sprasza je na swoje działki. Jak to możliwe? Koniecznie poznajcie, jakie rośliny lubią szerszenie.

  • 1
  • 2