Pieniądze
pixabay.com/adam_gorka (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 4 Stycznia 2021

Rachunki za gaz w 2021 roku spadają

Rok 2021 nie rozpieszcza nas pod kątem opłat, wzrosły bowiem rachunki za prąd i wywóz śmieci. Mamy jednak dobrą wiadomość - jedna z usług, które dostarczane są do naszych domów, potanieje. Chodzi o gaz, za który według nowej taryfy zapłacimy około 4,5 procent mniej.

Rok 2021 przynosi zmiany w kwestii opłat za usługi dostarczane do naszych domów. W górę poszły rachunki za prąd, przez co musimy przygotować się na co najmniej kilkanaście procent wzrostu. Cena za wywóz śmieci, jak zresztą co roku, również się zwiększyła.

Nie wszystko jednak stracone - jedna ważna opłata ulegnie obniżce. Według nowej taryfy PGNiG zapłacimy mniej za gaz.

Rachunki za gaz idą w dół

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę, według której od stycznia tego roku zapłacimy o 4,5 procent mniej za gaz w naszych gospodarstwach domowych.

Warto jednak pamiętać, że cena abonamentu za zakup surowca pozostanie taka sama, więc finalnie obniżka wyniesie mniej więcej 4,1%.

Borys Szyc i Justyna Nagłowska pokazali dom. Niesamowicie przytulne i rodzinne cztery kąty, atmosfera zachwycaBorys Szyc i Justyna Nagłowska pokazali dom. Niesamowicie przytulne i rodzinne cztery kąty, atmosfera zachwycaCzytaj dalej

Taryfa ta została zatwierdzona na okres od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2021.

Jak kształtują się oszczędności za gaz?

Obniżki kształtują się różnie, w zależności od tego, do czego używamy surowca. Jeśli używamy w swojej kuchni kuchenki gazowej, będziemy w stanie zaoszczędzić około 0,4 zł na miesiąc.

Podgrzewanie wody w gospodarstwach domowych stanieje średnio o 2,40 zł. Największą oszczędność odczują osoby, które używają gazu do ogrzewania całego domu. Porównując do ubiegłorocznych rachunków, ceny pójdą w dół nawet o 7,4 zł miesięcznie!

Jak poinformował Urząd Regulacji Energetyki, obowiązująca taryfa przedstawia maksymalne ceny za usługę. Sprzedawcy oferujący gaz mogą zaproponować niższą kwotę odbiorcy końcowemu.

Warto również wiedzieć, że według noweli Prawa energetycznego, w 2024 roku gospodarstwa domowe zostaną zwolnione z taryfowania jeśli chodzi o gaz wysokometanowy i zaazotowany.

Źródło: businessinsider.com.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News