Rośliny cynamon
pixabay.com/kaboompics
Weronika Dadok - 4 Stycznia 2021

Cynamon w pielęgnacji kwiatów. Fantastyczne efekty

Cynamon to znana przyprawa kuchenna. Oprócz swoich właściwości, które sprawdzają się podczas przyrządzania głównie deserów, okazuje się, iż jest idealny także w ogrodnictwie. Może pomóc w odstraszaniu insektów, zwalczaniu chorobotwórczych grzybów, czy ukorzenianiu sadzonek. Dodatkowo jest ekologiczny i łatwodostępny, aż szkoda nie wypróbować.

Cynamon oprócz cudownych właściwości zapachowych i smakowych może jeszcze wspierać nasze poczynania związane z hodowlą roślin. W tym artykule przedstawimy przydatne sposoby wykorzystania tej przyprawy.

Cynamon to świetny ukorzeniacz

Obecnie ukorzeniacze są niestety mniej skuteczne ze względu na zakaz stosowania w nich tzw. auksyn. Z pomocą przybywa omawiany cynamon, który z pewnością świetnie zastąpi tę substancję.

Rozsyp cynamon na ręczniku, a następnie obtocz w nim końcówkę sadzonki, którą chcesz ukorzenić.

Włóż ją delikatnie do ziemi, uważając, aby nie zetrzeć z powierzchni przyprawy, która zabezpieczy sadzonkę przed chorobami grzybowymi oraz wspomoże proces wypuszczania korzeni.

W okresie grzewczym w domach pojawia się ogromny problem, dotyczy większości. Wiemy, jak się go pozbyćW okresie grzewczym w domach pojawia się ogromny problem, dotyczy większości. Wiemy, jak się go pozbyćCzytaj dalej

Cynamon jako świetny wspomagacz przy uprawie roślin doniczkowych

Czasem w doniczkach z naszymi roślinami pojawia się trudna do zwalczenia pleśń. Cynamon nada się idealnie, aby zakończyć ten problem.

Wykazuje on działanie grzybobójcze, więc z łatwością poradzi sobie z tą komplikacją.

Posyp nim powierzchnię ziemi w doniczce i gotowe! Dodatkowo możesz także wymieszać go z ziemią, co pomoże w regeneracji korzeni i przesadzeniu.

Cynamon na uszkodzone elementy roślin

Zdarza się, że nasze rośliny odnoszą rozmaite kontuzje. Gdy przypadkowo złamiemy im gałązkę, lub, gdy ją przycinaliśmy, warto posypać jej ranę sproszkowanym cynamonem.

Przyspieszy to proces gojenia i zapobiegnie wnikaniu chorobotwórczych grzybów do tkanek rośliny.

Źródło: poradnikogrodniczy.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News