Ręczniki śmierdzą stęchlizną z kilku powodów. Tak pozbędziesz się problemu
Czysta pościel i pachnące ręczniki to naprawdę ważna sprawa. Nie źle wypranych i brudnych ręcznikach mogą gromadzić się zarazki i bakterie. Jednak dlaczego czasem po praniu ręczniki śmierdzą stęchlizną?
Nieprzyjemne w dotyku i źle pachnące ręczniki po praniu to spory problem. Niestety często nie wiemy, co w takiej sytuacji zrobić. Skąd bierze się zapach stęchlizny?
Dlaczego ręczniki śmierdzą stęchlizną?
Ręczniki zaraz po przyniesieniu ze sklepu są miękkie i przyjemne w dotyku. Jednak już po pierwszym praniu mogą robić się szorstkie. Wynika to ze słabej jakości włókien i nieprawidłowego prania. Skąd bierze się zapach stęchlizny?
Ręczniki mogą brzydko pachnieć, kiedy nagromadzą się w nich bakterie. Czasem nieprzyjemny zapach stęchlizny pojawia się, gdy w bębnie pralki umieszczamy zbyt wiele prania. W takiej sytuacji ręczniki nie zostaną dobrze wypłukane.
Zapach stęchlizny może być naprawdę intensywny. W niektórych przypadkach ciężko się go pozbyć. W takiej sytuacji możemy ratować się domowymi sposobami na odświeżenie ręczników.
Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ręczników?
Zapach stęchlizny na ręcznikach to znak, że zaczęły działać w nim bakterie i grzyby. To oznacza, że jedynym ratunkiem będzie działanie przeciwbakteryjne. Jednak nie wystarczy wyprać ręczniki w wysokiej temperaturze.
W celu pobycia się zapachu stęchlizny wystarczy sięgnąć po ocet. Potrafi zdziałać cuda, kiedy pojawia się zapach stęchlizny. Działa bakteriobójczo, a nawet sprawi, że ręczniki nie będą szorstkie. Jak go użyć?
Octem pozbędziesz się zapachu stęchlizny
Ocet stosujemy w pralce tak, jak płyn do płukania. Dzięki temu w czasie prania bakterie i grzyby znikną, a zapach stęchlizny przestanie unosić się z naszych ręczników. Jednak czy nie zastąpi go woń octu?
O specyficzny zapach octu nie trzeba się martwić. W czasie prania używam tak niedużą ilość, która nie osadzi się na ręcznikach.
Zobacz także:
- Tylko tak piorę obrusy przed świętami. Mam je od wielu lat, a wyglądają jak nowe
- Jak dobrze znasz bożonarodzeniowe zwyczaje? TYLKO nieliczni zdobywają 10 na 10 punktów
- Myjesz okna zimą? Uważaj na „efekt Mpemby”