Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Ręczniki śmierdzą stęchlizną z kilku powodów. Tak pozbędziesz się problemu
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 09.12.2023 09:29

Ręczniki śmierdzą stęchlizną z kilku powodów. Tak pozbędziesz się problemu

pranie ręczników
canva/valentysemenov

Czysta pościel i pachnące ręczniki to naprawdę ważna sprawa. Nie źle wypranych i brudnych ręcznikach mogą gromadzić się zarazki i bakterie. Jednak dlaczego czasem po praniu ręczniki śmierdzą stęchlizną?

Nieprzyjemne w dotyku i źle pachnące ręczniki po praniu to spory problem. Niestety często nie wiemy, co w takiej sytuacji zrobić. Skąd bierze się zapach stęchlizny?

Dlaczego ręczniki śmierdzą stęchlizną?

Ręczniki zaraz po przyniesieniu ze sklepu są miękkie i przyjemne w dotyku. Jednak już po pierwszym praniu mogą robić się szorstkie. Wynika to ze słabej jakości włókien i nieprawidłowego prania. Skąd bierze się zapach stęchlizny?

Ręczniki mogą brzydko pachnieć, kiedy nagromadzą się w nich bakterie. Czasem nieprzyjemny zapach stęchlizny pojawia się, gdy w bębnie pralki umieszczamy zbyt wiele prania. W takiej sytuacji ręczniki nie zostaną dobrze wypłukane.

Zapach stęchlizny może być naprawdę intensywny. W niektórych przypadkach ciężko się go pozbyć. W takiej sytuacji możemy ratować się domowymi sposobami na odświeżenie ręczników.

ręczniki
Canva / bepslabor

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ręczników?

Zapach stęchlizny na ręcznikach to znak, że zaczęły działać w nim bakterie i grzyby. To oznacza, że jedynym ratunkiem będzie działanie przeciwbakteryjne. Jednak nie wystarczy wyprać ręczniki w wysokiej temperaturze.

W celu pobycia się zapachu stęchlizny wystarczy sięgnąć po ocet. Potrafi zdziałać cuda, kiedy pojawia się zapach stęchlizny. Działa bakteriobójczo, a nawet sprawi, że ręczniki nie będą szorstkie. Jak go użyć?

Octem pozbędziesz się zapachu stęchlizny

Ocet stosujemy w pralce tak, jak płyn do płukania. Dzięki temu w czasie prania bakterie i grzyby znikną, a zapach stęchlizny przestanie unosić się z naszych ręczników. Jednak czy nie zastąpi go woń octu?

O specyficzny zapach octu nie trzeba się martwić. W czasie prania używam tak niedużą ilość, która nie osadzi się na ręcznikach. 

pranie
Canva / eyewave

Zobacz także: