DomekIOgrodek.pl
Media bez wyboru

Grafika własna

Rośliny, które pylą zimą

9 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Alergicy nie mają łatwo - do ich dolegliwości przyczynia się wiele czynników, m.in. zwierzęta, kurz i rośliny. Wydaje się, że te ostatnie są utrapieniem dopiero wiosną, kiedy zaczynają kwitnąć. Niestety, istnieją też takie, które utrudniają

To drzewo ma niezwykle charakterystyczne kwiatostany, które potocznie nazywamy kotkami. Ich pojawianie się możemy zaobserwować zwykle w lutym, a tym samym odczuwamy znaczne stężenie ich pyłków. W kwietniu pylenie ustaje.

Wierzba

W Polsce mamy około 30 gatunków wierzby, z czego wiele możemy dostrzec w parkach i skwerach. Łatwo je rozpoznać po bardzo nietypowych, długich i wiotkich gałęziach pochylających się ciężko nad ziemią.

Gdy temperatura nieco wzrasta, czyli zwykle późną zimą, kwiatostany budzą się do życia. Potocznie nazywamy je baziami. Chociaż dla wielu są atrakcją i przypomnieniem, że nadchodzi wiosna, to dla alergików jest niestety zapowiedzią kataru i kichania.

Brzoza

Brzoza jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych drzew w naszym kraju. Charakteryzuje ją biała i popękana kora, a drewno jest giętkie, przez co wykorzystuje się je w meblarstwie oraz przemyśle spożywczym.

Brzoza zaczyna przeszkadzać alergikom już od lutego - wtedy też zaczyna pylić i męczyć podatne osoby. Okres ten trwa do maja.

Źródło: interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Gdy zobaczył, co kryje się w toalecie, natychmiast chwycił za telefon

  • Hodowla warzyw z resztek, genialny pomysł

  • Nietypowy dom Krzysztofa Rutkowskiego

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >