Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Rozkładam w ogrodzie i pozbywam się ohydnego problemu. Ślimaki uciekają, jak przed ogniem
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 02.08.2023 12:04

Rozkładam w ogrodzie i pozbywam się ohydnego problemu. Ślimaki uciekają, jak przed ogniem

sposób na ślimaki
prywatne archiwum Adama Moskala

Ślimaki w ogrodzie mogą całkowicie zniszczyć uprawy. Przekonałam się o tym nie raz, dlatego od jakiegoś czasu działam prewencyjnie i odpowiednio zabezpieczam moje rośliny. Jaki jest mój sposób na ślimaki? Zdradzę co zrobić, żeby pozbyć się ślimaków raz na zawsze.

Szkodniki, które najczęściej odwiedzają ogród

Na rośliny w ogrodzie czyhają rozmaite szkodniki. Możemy spotkać się z mszycami, mrówkami, przędziorkami, a także ze ślimakami. Zdecydowanie ślimaków nie lubię najbardziej, ale mam na nie sprawdzony sposób.

Ślimaki żerują przede wszystkim w nocy i to właśnie po zmroku są w stanie doszczętnie zniszczyć nasze uprawy. Po nocy z młodych sadzonek nie zostaje nic, znikają owoce, a warzywa są poobgryzane ze wszystkich stron. Jednak w jaki sposób możemy pozbyć się ślimaków?

Trochę zajęło mi znalezienie idealnego sposobu na ślimaki. Jednak w końcu się udało i teraz żaden ślimak nie zjada moich roślin. Mój sposób na ślimaki ma jeszcze jedną ogromną zaletę — dzięki niemu rośliny są jeszcze zdrowsze.

Jak pozbyłam się ślimaków z ogrodu?

Ze ślimakami możemy walczyć na wiele sposobów, jednak u mnie żaden nie sprawdził się tak dobrze, jak ten. Ślimaki nie przepadają za magnezem i siarką, które są niezbędne do wzrostu roślin. Połączenie magnezu i siarki sprawi, że nasz trawnik będzie soczyście zielony, a rośliny pięknie urosną. Jednak jak połączyć magnez i siarkę w ogrodzie?

Magnez i siarka to nic innego, jak po prostu sól epsom. Sól, której nienawidzą ślimaki, a która w odpowiednich ilościach będzie cudownie wpływać na nasze rośliny. W jaki sposób wykorzystać sól na ślimaki? To naprawdę proste.

Sól epsom wystarczy rozsypać wokół roślin, które najczęściej zjadają ślimaki. Sól będzie przegrodą nie do przejścia. Jednak ten sposób na ślimaki działa tylko do czasu rozpuszczenia soli. Sól możemy wykorzystać nie tylko przeciwko ślimakom. Świetnie sprawdzi się również w walce z mszycami.

sposób na ślimaki
prywatne archiwum Adama Moskala

Oprysk z soli na mszyce

Sól jest moim sprawdzonym sposobem na ślimaki, ale nada się też idealnie przeciwko mszycom. Z soli możemy przygotować prosty oprysk. Wystarczy połączyć 2 łyżki soli z 4 litrami wody i tak przygotowanym preparatem spryskiwać rośliny zaatakowane przez mszyce.

Sól ma wiele zastosowań w ogrodzie i może być naprawdę pomocna w walce ze szkodnikami. Świetnie sprawdzi się przeciwko ślimakom i mszycom.

Tagi: ślimaki