Skrzydłokwiat ma zielone kwiaty bo źle o niego dbasz. Wystarczy 1 zmiana, a przywrócisz mu dawny wygląd
Skrzydłokwiat jest znaną i uwielbianą w polskich domach rośliną doniczkową. Nie może go zabraknąć w salonie. Charakterystycznym elementem rośliny są jej białe kwiaty. Dlaczego czasem kwitną na zielono?
Nie każdy wie, że niektóre gatunki skrzydłokwiatu właśnie w ten sposób kwitną, jednak nie wszystkie. Jeśli do tej pory kwiaty były białe i nagle zrobiły się zielone, musimy działać.
Zielone kwiaty nie zawsze są złe
Skrzydłokwiat jest przepiękną rośliną, która pasuje do naprawdę wielu wnętrz. Oczyszcza powietrze i wypuszcza białe lub kremowe kwiaty, które z wyglądu przypominają skrzydła. Niektóre odmiany mogą też kwitnąć na zielono.
Najczęściej spotykamy się z roślinami, których kwiaty od zawsze są białe. Kiedy nagle skrzydłokwiat wypuszcza je w kolorze zielonym, to znaczy, że z rośliną może dziać się coś niepokojącego.
O zielony kolor kwiatów nie musimy martwić się, jeżeli zaczynają one przekwitać. W innym wypadku świadczą o nieodpowiednich warunkach. Co robić, kiedy kwiaty skrzydłokwiat są zielone?
Dlaczego skrzydłokwiat ma zielone kwiaty?
Jednym z powodów, przez które kwiaty skrzydłokwiatu są zielone, jest za mała ilość światła słonecznego. To sygnał, że roślina daje z siebie wszystko, żeby utrzymać się w dobrym stanie. Takie kwiaty mogą pojawić się jesienią i zimą, kiedy słońca jest mniej.
Kiedy skrzydłokwiat kwitnie na zielono, możemy poszukać dla niego lepszego stanowiska, w którym jest więcej słońca. Zielone kwiaty mogą świadczyć też o braku wystarczającej ilości składników odżywczych. Co robić w takiej sytuacji?
Idealna odżywka dla skrzydłokwiatu
Kiedy za obserwujemy zielone kwiaty, musimy zadbać o odpowiednie warunki dla naszej rośliny. W takiej sytuacji warto przygotować prostą odżywkę, która wesprze skrzydłokwiat w tym trudnym okresie.
Roślinie może pomóc nawóz z liści herbaty. Wystarczy dwie torebki herbaty rozerwać i wymieszać ich zawartość z wierzchnią warstwą ziemi w doniczce. Dzięki temu już niedługo skrzydłokwiat odzyska formę.
Inną opcją jest podlewanie rośliny herbatą. Wystarczy zaparzyć herbatę zalać woda i odczekać kilka godzin, a następnie naparem podlać roślinę. Taki nawóz stosujemy 2 razy w tygodniu.
Zobacz także:
- Babcia pokazała mi, jak rozmnożyć storczyki. Sekret tkwi w jednym szczególe
- Chcesz żeby parkiet lśnił na święta? Dodaj to do wody
- Rozpoznajesz roślinę ze zdjęcia? To nie porzeczki! Nasze babcie robiły z niej cenne mikstury