Sposób na brzydkie zapachy w lodówce. Nie uwierzysz, jakie to może być proste
W lodówce przechowujemy wiele różnych produktów żywnościowych. Czasami zdarza się, że coś przesiąknie zapachem innej rzeczy znajdującej się w środku, albo ulegnie zepsuciu. Nieprzyjemne aromaty z wnętrza urządzenia chłodzącego nie należą do najprzyjemniejszych. Znamy kilka tricków, które pomogą zneutralizować wstrętną woń wydobywającą się z wnętrza lodówki.
Co powoduje nieprzyjemny zapach z lodówki?
Nawet jeśli myjemy i dbamy o naszą lodówkę regularnie to i tak, zdarza się, że będzie brzydko pachnieć. Głównym powodem takiej sytuacji może być niedrożny odpływ. To przez niego, z wnętrza chłodziarki spływa woda. Jeśli zalegną się tam resztki jedzenia, mogą wywołać nieprzyjemny zapach. Warto sprawdzić, czy z odpływem na pewno jest wszystko w porządku. Jeśli nie, należy go wyczyścić. Problem smrodu rozwiąże się bardzo szybko.
Niewłaściwe przechowywanie żywności również może być powodem pojawiania się nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Zanim schowamy je do chłodziarki, warto przenieść je ze sklepowych foliowych torebek nienadających się do magazynowania do np. plastikowych lub szklanych pojemników. W taki sam sposób warto przechowywać produkty spożywcze o intensywnym zapachu. Uniknie to rozprzestrzeniania się takowego po wnętrzu lodówki.
Jak sprzątać lodówkę aby nie śmierdziała? Pomogą Ci 3 produkty, które każdy ma w kuchniJak zneutralizować nieprzyjemny zapach w lodówce?
Istnieje kilka domowych sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu w lodówce:
- ziemniak - wykorzystaj ziemniaka do pozbycia się mało akceptowalnego aromatu. Wystarczy przekroić go na pół i włożyć do środka. Warto wymieniać co trzy dni.
- szara gazeta - jeśli ostała się nam w domu szara gazeta, wystarczy jedną z jej stron zgnieść do formy kulek i włożyć do lodówki. Najlepiej w wolne przestrzenie.
- kawa - kawa stosowana jest nawet w sklepach perfumeryjnych. Pomaga w pełni zniwelować nieprzyjemne oraz intensywne zapachy. Warto wsypać nieco jej zawartości na talerzyk lub malutkiej miseczki i zostawić w urządzeniu chłodzącym. Najlepiej, jeśli będzie to świeża kawa. Dodatkowo jej ziarenka można powkładać w połówki jabłka.
- cytryna - nasącz chusteczki sokiem z cytryny i połóż na półkach. Zamiennie, można użyć ręcznika papierowego zamiast chusteczki.
soda oczyszczona lub proszek do pieczenia - podobnie jak z kawą, nasyp na mały talerzyk lub miseczki i wstaw do środka. Jeśli zapach jest naprawdę intensywny, warto wstawić kilka takich odświeżaczy.
Regularne mycie lodówki to podstawa
Warto pamiętać o regularnym myciu lodówki.
Najlepiej, robić to raz w miesiącu. Idealne do tego będą wilgotne ściereczki, jakie nasączymy delikatnym detergentem. Można go zastąpić klasycznym środkiem do mycia — wodą i octem. Ewentualnie, jeśli nie posiadamy octu, warto zerknąć, czy nie mamy pod ręką sody oczyszczonej lub soku ze świeżej cytryny.
Przed myciem nie zapomnijcie sprawdzić w instrukcji, czy aby wnętrze Waszej lodówki nie zostało pokryte specjalną powłoką antybakteryjną!