Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Szron w lodówce to nie przelewki! Tak lodówka wysyła ci ważny sygnał
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 18.09.2023 15:04

Szron w lodówce to nie przelewki! Tak lodówka wysyła ci ważny sygnał

lodówka
canva/pixelshot, canva/maurusone

Lodówka z zamrażarką znajduje się w każdym domu. Ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez tego urządzenia. Pojawienie się szronu może oznaczać, że coś z naszą lodówką jest nie tak. Jak się go pozbyć?

Szron w lodówce jest powodem do niepokoju. Może świadczyć o uszkodzeniu urządzenia lub nieprawidłowym użytkowaniu. Niżej wyjaśniamy, jak się go pozbyć.

Dlaczego szron w lodówce to nie żarty?

Szron w lodówce jest sygnałem, że coś nie tak dzieje się z urządzeniem. Może pojawić się, kiedy drzwiczki są nieszczelne lub nie dbamy o prawidłowe zamykanie. W konsekwencji pojawia się szron.

Poza tym szron może pojawić się, kiedy w lodówce jest za dużo produktów. Czasem problemem jest niedziałający odpływ w urządzeniu. Szron to nie żarty, ponieważ może prowadzić do psucia się produktów i w konsekwencji do zatrucia pokarmowego.

Inną przyczyną pojawienia się szronu jest wsadzanie do środka nadal ciepłych potraw. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? W dalszej części artykułu podpowiemy, jak poradzić sobie ze szronem.

lodówka
Canva / Bebenjy, Getty Images Pro

Jak pozbyć się szronu z lodówki?

Szron w lodówce zajmuje miejsce, a pozbycie się go jest naprawdę trudne. Jednak spokojnie możemy to zrobić. Na początku musimy zająć się opróżnieniem całego urządzenia.

Kiedy wyjmiemy całe jedzenie, możemy zabrać się za usuwanie szronu. Lodówkę wcześnie należy wyłączyć z prądu. Szron z łatwością usuniemy przy użyciu octu spirytusowego. Doskonale z nim sobie poradzi.

Wiele osób nie przepada za zapachem octu. Na szczęście jest inna alternatywa, która dużo lepiej pachnie. Co takiego może jeszcze pomóc pozbyć się szronu? Niżej podpowiemy, jak jeszcze sobie z nim poradzić.

To również pomoże uporać się ze szronem

Szronu w lodówce pomoże pozbyć się również cytryna. Świetnie sprawdzi się, jeśli nie przepadamy za zapachem octu. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie zadbamy o lodówkę i nie naprawimy usterek, szron może wrócić.

Dbanie o lodówkę jest naprawdę ważne. Sprawdź też, jak poradzić sobie z brzydkim zapachem w lodówce.

lodówka
Canva / Ahanov Michael