DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Ta mikstura dosłownie rozpuszcza zaschnięty brud z płyty indukcyjnej
Kamil Świętek
Kamil Świętek 28.05.2023 07:57

Ta mikstura dosłownie rozpuszcza zaschnięty brud z płyty indukcyjnej

jak usunąć brud z płyty indukcyjnej
Canva/simpson33, Getty Images

Płyta indukcyjna to dobrodziejstwo, a zarazem zmora każdej kuchni. Pozwala w mgnieniu oka przygotować pyszne posiłki, jednocześnie będąc trudną w utrzymaniu czystości. Z naszym sposobem doczyścisz ją w mgnieniu oka, bez ryzyka jej uszkodzenia.

Zrezygnuj z chemicznych środków i szorowania płyty

Brudna płyta indukcyjna to istna zmora kuchni. Ładnie wygląda wyłącznie wtedy, gdy jest idealnie czysta, aczkolwiek utrzymanie jej w takim stanie graniczy z cudem. Agresywna chemia może ją uszkodzić, podobnie jak szorowania szczoteczką lub twardą stroną gąbki.

Co możesz z tym zrobić? Nie od dziś wiadomo, że wszelkie szklane powierzchnie jak magnes przyciągają pyłki, odciski palców, a dodatkowo są podatne na zarysowania. Dlatego przy jej czyszczeniu należy zachować szczególną ostrożność.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez procedurę czyszczenia płyty indukcyjnej. Dowiesz się jak zrobić to w łatwy i nieinwazyjny sposób. Gwarantujemy, że błędna płyta indukcyjna będzie tylko niemiłym wspomnieniem.

Tani środek z apteki przeciw żółknięciu liści ogórka. Z łatwością ochronisz go przed chorobami Ogrodnicy podlewają tym borówkę. Co roku zbierają obfite plony

Czyść płytę regularnie. W ten sposób unikniesz trudnych plam

Czyszczenie płyty indukcyjnej może być łatwe, a wręcz przyjemne. Wiadome jest, że podczas gotowania chcąc nie chcąc, zawsze kapka sosu spadnie nam na płytę. Nie musisz już zastanawiać się, co możesz z tym zrobić. Zastosuj nasz sprawdzony patent i wykorzystaj go w swojej kuchni.

Pierwsza wskazówka to systematyczność. Im częściej czyścisz płytę indukcyjną, tym lepiej. Brudna płyta indukcyjna jest tym trudniejsza do wyczyszczenia i bardziej brud na niej zaschnie. Jeśli powierzchnia Twojej płyty indukcyjnej jest zimna, przetrzyj ją po gotowaniu papierowym ręcznikiem.

płyta indukcyjna.jpg
canva/aliaksandrborysenka

Zaschnięte plamy na indukcji? Zastosuj domową miksturę

Jeśli zauważasz na swojej kuchence indukcyjnej plamy trudne do usunięcia, zastosuj domowe, bezpieczne rozwiązanie. Wymieszaj ocet z wodą w proporcjach 1:1. Nasącz czystą ściereczkę roztworem i nałóż na płytę indukcyjną.

Po 15 minutach przetrzyj. Ocet błyskawicznie rozpuści nawet największe plamy, które powstały podczas gotowania. Po zaschniętym jedzeniu nie zostanie żaden ślad. Wykorzystanie octu do czyszczenia, w przeciwieństwie do płynu do mycia naczyń, nie pozostawia smug na płycie. Będzie lśnić jak nowa.

Pamiętaj, że niezależnie od użytej metody, czyścisz urządzenie elektryczne. Nawet pomimo zapewnień producenta o jego bezpieczeństwie, upewnij się, czy brudna płyta indukcyjna na pewno jest wyłączona.

Polecane