Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Domy gwiazd > Tak mieszkają gwiazdy na emeryturze w Skolimowie. Za co płacą prawie 7 tysięcy miesięcznie?
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 14.02.2023 14:51

Tak mieszkają gwiazdy na emeryturze w Skolimowie. Za co płacą prawie 7 tysięcy miesięcznie?

Tak mieszkają gwiazdy na emeryturze w Skolimowie. Za co płacą prawie 7 tysięcy miesięcznie?
Autorstwa Jadamta - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35440414

Jak mieszkają gwiazdy na emeryturze? Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie zachwyca klasycznym i bardzo eleganckim wnętrzem, przestronnymi pokojami i pięknym, zielonym ogrodem z siłownią na świeżym powietrzu.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich został wybudowany w 1927 roku. To już legendarne miejsce, w którym aktorzy, tancerze, muzycy i wszystkie osoby związane z kulturą, mogą zamieszkać na emeryturze. To tutaj mieszkali między innymi Irena Kwiatkowska, czy Jerzy Połomski.

Super Express przygotował serial dokumentalny pt. ,,Gwiazdy w Skolimowie", w którym możemy dowiedzieć się, jak mieszkają gwiazdy na emeryturze. Dziennikarka odwiedziła artystów- emerytów i przeprowadziła z nimi wiele rozmów. Każdy odcinek serialu poświęcony będzie innemu artyście.

Jak mieszkają gwiazdy na emeryturze? Miesięczne koszty pokoju to 6750 zł. W tej cenie emerytowani artyści mają zapewnione jedzenie, zakupy, sprzątanie. Nie muszą martwić się również o terminy wizyt lekarskich. Opiekunowie i specjaliści Domu Artystów Weteranów dbają o wszystko.

Jak mieszkają gwiazdy na emeryturze?

Ryszarda Gozdowska była pierwszą bohaterką serialu ,,Gwiazdy w Skolimowie". Rozmawiała z dziennikarką, a także oprowadziła ją po dużym, zielonym ogrodzie i zaprosiła do swojego pokoju. Każdy mieszkaniec może urządzić pokój samodzielnie. Może przywieźć swoje meble lub zamieszkać w urządzonym w klasycznym stylu pokoju.

W domu w Skolimowie znajdują się także wspólne pomieszczenia, jak jadalnia. Jasne parkiety, białe ściany i ciemne, drewniane meble doskonale się z sobą łączą i tworzą klasyczny, elegancki wystrój. Wnętrza dopełnione są elementami dekoracyjnymi w postaci starych, klasycznych lamp i obrazów.

Klasyka i elegancja w najlepszym wydaniu

W części wspólnej stoi również piękny, czarny fortepian, obok którego znajdują się ciemne, klasyczne meble. Na ścianach wiszą obrazy, a okna przyozdobione są białymi firanami i długimi zasłonami, które pasują kolorystycznie do całego wnętrza.

Odrestaurowany, jasny parkiet w niektórych miejscach zdobią wzorzyste, klasyczne dywany. Wnętrze domu wypełniają kwiaty doniczkowe oraz liczne obrazy mieszkańców. Artyści mogą korzystać również z siłowni w ogrodzie. Urządzają również potańcówki i wspólnie spędzają czas.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek: