Koszty ogrzewania to jeden z największych wydatków, jakie ponosimy w sezonie zimowym. Z każdym rokiem ceny energii rosną, a niewłaściwe zarządzanie ciepłem w domu może znacząco podnosić nasze rachunki. Warto zatem przyjrzeć się kilku kluczowym błędom, które mogą prowadzić do większych kosztów za ogrzewanie, oraz poznać proste sposoby na ich uniknięcie.
Pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych pieców, a także ogrzewania gazowego. Jest to również jedno z bardziej ekologicznych rozwiązań. Obawę wzbudzają jedynie rosnące rachunki za prąd.Pompy ciepła są mocno promowane, a nowe modele zalały polski rynek. Niestety jest jeden problem, który sprawia, że sporo osób nadal się waha. Chodzi o rosnące ceny energii elektrycznej. Czy decyzje rządzących mogą to zmienić?
Zaczął się sezon grzewczy. Wiele osób już włączyło grzejniki, a to oznacza powrót cichego zabójcy. Tlenek węgla jest bezwonny i niezauważalny gołym okiem. Jak się przed nim uchronić?W wyniku zatrucia czadem co roku dochodzi do tragedii. Właśnie dlatego tak ważne jest kontrolowanie instalacji grzewczej i wentylacji, ale nie tylko. Co może nas uratować, kiedy czad zacznie się ulatniać?
Powoli i nieubłaganie zbliża się sezon grzewczy. W czasach ciągle rosnących cen ogrzewania nic dziwnego, że staramy się maksymalnie wykorzystać ciepło płynące z grzejników. Pytanie, czy robimy to poprawnie?Wielu z nas popełnia szereg kategorycznych błędów podczas sezonu grzewczego, a wyłączanie kaloryferów na noc to jeden z nich. Zobaczcie, dlaczego lepiej tego nie robić.
Grzejnik to jedno z najważniejszych urządzeń w domu, zwłaszcza jesienią i zimą, gdy na dworze robi się coraz zimniej. Wiele osób propaguje zwyczaj wieszania mokrych ręczników na kaloryferach, twierdząc, że w ten sposób nawilżają powietrze. Okazuje się, że nie ma to wiele wspólnego z prawdą. Grzejnik służy przede wszystkim ogrzewaniu pomieszczeń, a nie suszeniu mokrych rzeczy. Niestety niektórzy o tym zapominają.
Wydaje Ci się, że twoje grzejniki nie dają wystarczającej ilości ciepła albo że ich górna część jest bardziej rozgrzana od reszty kaloryfera? Dotyczy to zwłaszcza tych kaloryferów, które posiadają zawory termostatyczne, czyli pokrętła regulacyjne na boku. Może to oznaczać, że masz zapowietrzony grzejnik. Przedstawiamy, jak krok po kroku rozwiązać ten problem.Zapowietrzony kaloryfer to częsty problem, który zdarza się zwłaszcza wtedy, gdy w sezonie letnim były prowadzone prace renowacyjne obejmujące instalację grzewczą. Jak skutecznie odpowietrzyć grzejnik?