Pelargonie to popularne rośliny doniczkowe o ślicznych kwiatach. Kiedy zakwitną, ozdabiają nasze balkony. Jak siać pelargonie, aby pozostały piękne i zdrowe? W dzisiejszym artykule opiszemy, jak zasiać i zadbać o pelargonie, aby dobrze i zdrowo rosły, a przede wszystkim cieszyły oko na dłużej.
Anturium to piękna roślina o czerwonych kwiatach, która zachwyca wszystkich. Warto wiedzieć, jak rozmnażać anturium, aby cieszyło nasze oczy przez długi czas. Poza tym możemy nie tylko powiększyć nasz mały domowy ogród, ale również podzielić się roślinkami z kimś, kogo bardzo lubimy.
Pieniążek, czyli Pilea Peperomioides to popularna roślina, której listki przypominają monety. Uznawana za roślinkę przynosząca szczęście, dlatego warto wiedzieć, jak dbać o pieniążek. Dlaczego? Ponieważ należycie pielęgnowania rośnie bujnie i pięknie, a nasz dom będzie dzięki niej jeszcze piękniejszy.
Storczyki to przepiękne rośliny doniczkowe, które goszczą w niejednym domu. Poza podlewaniem, doborem odpowiedniego stanowiska i ziemi, należy pamiętać o zadbaniu o liściach rośliny. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka sposobów na to, jak nabłyszczać liście storczyka.
Zapomnij o kupnych nawozach do storczyków. Domowy nawóz z bananów jest tani, nie zawiera chemii i jest bogaty w potas, wapń, fosfor i wiele witamin. Storczyki i inne rośliny doniczkowe rosną dzięki niemu jak szalone. Skórki z bananów są bogate w fosfor, potas, wapń i wiele witamin, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Storczyki i inne kwiaty już po jednym nawożeniu zaczną wypuszczać nowe liście.Domowy nawóz z bananów użyźni glebę i wzmocni rośliny doniczkowe. Jest również świetnym sposobem na chorujące storczyki. Po takiej dawce witamin i minerałów kwiaty znowu będą wyglądać pięknie.
Dracena jest wyjątkowo cenioną rośliną z dwóch powodów. Po pierwsze jest po prostu ładna, a jej smukłe liście są niezwykle urokliwe. Po drugie dracena ma zdolność oczyszczania powietrza, co jest jej ogromną zaletą. Podlewając ją, do wody dodaj jedną rzecz, a po kilku tygodniach roślina odżyje i będzie przepiękna.Dracena nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, co jest jej niewątpliwie przydatne. Nie trzeba bowiem cały czas martwić się o jej podlewanie. Jeśli jednak Twój egzemplarz nieco zmarniał w ostatnich dniach, nie przejmuj się. Mamy na to sposób.
Jak dbać o storczyka? Przede wszystkim zapomnij o częstym podlewaniu i przesadzaniu kwiatów. Storczyki muszą mieć stałą temperaturę i widne, ale nie zbyt słoneczne miejsce w pokoju. Raz w miesiącu wsyp łyżeczkę czosnku suszonego do doniczki. Efekty zauważysz błyskawicznie.Storczyki są świetnymi roślinami ozdobnymi. Pięknie prezentują się w doniczkach w salonie, kuchni i sypialni. Jak dbać o storczyka? Storczyki nie są wymagającymi kwiatami. Wystarczy ich nie przelewać i zapewnić im stałą temperaturę powietrza.Storczyki nie lubią przeciągów, mrozu i zbytniej wilgoci. Aby kwiaty były duże, a łodygi i liście zdrowe, warto raz w miesiącu stosować odżywkę. Jak dbać o storczyka? Zapomnij o drogich odżywkach do kwiatów. Do storczyków sprawdzi się popularna przyprawa, która nie kosztuje nawet 2 zł.
Wybierasz się na urlop? Zaplanuj nie tylko swój wyjazd, ale zadbaj również o odpowiednią pielęgnację roślin doniczkowych. Kwiaty muszą być podlewane, w przeciwnym razie po powrocie do domu zastaniesz przesuszone rośliny, które nie wrócą raczej do poprzedniego stanu. Jak uratować rośliny przed wysychaniem? Przed wyjazdem musisz zapewnić kwiatom stały dostęp do wody. Oczywiście możesz kupić specjalne poidełka lub nawet cały system do podlewania kwiatów w określonych godzinach. Te rozwiązania są jednak dość kosztowne. Jak uratować rośliny przed wysychaniem? Zapomnij o wstawianiu roślin do wanny lub miski z wodą. Roślina, która ma stały dostęp do wody w dużej ilości, zacznie gnić. Jeśli masz w domu małe pomieszczenie, przestaw tam kwiaty, a miskę z wodą postaw obok. W ten sposób woda będzie parować i nawilży kwiaty.
Czym nawozić zamiokulkasa? Zapomnij o drogich, chemicznych nawozach. O wiele lepszą mieszankę do podlewania rośliny przygotujesz z żelatyny spożywczej. Domowy nawóz do zamiokulkasa jest tani i bardzo skuteczny. Już po kilku dniach roślina wypuści nowe liście. Zamiokulkas jest rośliną ozdobną idealną dla zabieganych i zapominalskich. Wygląda zjawiskowo i nie jest wymagająca. Roślina podobnie jak sukulenty magazynuje wodę, dlatego też podlewamy ją dopiero wtedy, kiedy ziemia w doniczce wyschnie. Zbyt częste podlewanie może skutkować gniciem. Zamiokulkas lubi ciepło, ale nie lubi słońca. Jeśli postawimy go w odpowiednim miejscu, będziemy przez wiele lat cieszyć się piękną i naturalną ozdobą. Roślinę powinniśmy nawozić raz w miesiącu. Będzie szybko rosnąć i wypuszczać nowe liście. Czym nawozić zamiokulkasa?
Chociaż wszystkie kwiaty zachwycają swoim wyglądem i uspokajają pięknym zapachem, to po dłuższym czasie potrafią negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Oto lista kwiatów doniczkowych, których lepiej nie umieszczać w sypialni. Na niektóre kwiaty doniczkowe trzeba uważać. Chociaż mogą spokojnie stać w salonie czy w kuchni, to w sypialni potrafią nam zaszkodzić. Lepiej być ostrożnym.
Te mikroskopijne owady (osiągające do 4 mm długości) należą do rodziny muchówek. Można je pomylić z muszką owocówką, która jest również częstym gościem w naszych domach – oba gatunki są do siebie podobne (smukłe, czarne ciała, długie odnóża, czułki) i w podobny sposób krążą nisko nad potencjalnym pokarmem.