Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Rośliny Zimą

Rośliny Zimą

jakie rośliny sadzć zimą

truskawki
03.10.2023 08:21 Jesienią truskawki wymagają szczególnej pielęgnacji. Zrób to już teraz, a obrodzą jak nigdy

Truskawki to jedne z ulubionych owoców Polaków. Przepadają za nimi nie tylko dzieci. Są składnikiem wielu pysznych deserów, ale doskonale smakują też prosto z krzaków. Aby cieszyć się własnymi truskawkami, trzeba się niestety napracować. Jeśli zadbamy o nie jesienią, w czerwcu będziemy zrywać dorodne owoce. Kilka prostych zabiegów pomoże utrzymać krzaczki truskawek w dobrym stanie w zimowym okresie. Ważne, aby wykonać je w odpowiednim momencie jesieni.

jesienny nawóz
24.09.2023 13:40 Zawiera potas, fosfor i wapń. Rozsyp go teraz w ogrodzie, a ogórki i inne warzywa obrodzą jak nigdy

Nawożenie roślin i warzyw to szczególnie ważny zabieg w pielęgnacji ogrodu. Nawóz dostarcza roślinom ważne składniki odżywcze, jak mikroelementy, które pobudzają wzrost czy kwitnienie. Do nawożenia roślin stosujemy różne rodzaje nawozów, kupujemy gotowe w sklepach lub staramy się wykonać je sami. Dobrą praktyką w samodzielnym przygotowaniu nawozu jest wykorzystanie odpadów, z którymi nie wiemy, co zrobić. O tej porze roku łatwo możemy otrzymać jesienny nawóz z odpadów, który doskonale wpłynie na nasze warzywa. Wystarczy, że lubimy palić ognisko lub mamy kominek.

jak przycinać lawendę?
24.09.2023 11:18 Jak przycinać wieloletnią lawendę? Kluczowy jest nie tylko termin, ale i faza księżyca

Koniec września to ostatni dzwonek, by przyciąć lawendę. Jednak, by dać szansę wieloletniej krzewince na rozrośnięcie się i piękne kwitnienie w przyszłym sezonie, należy to zrobić prawidłowo.Okazuje się, że dla wymagającej lawendy wszystko ma znaczenie. Zarówno narzędzia jakich użyjemy, a także to, kiedy to zrobimy. Okres po 15 września to za mało, trzeba się jeszcze dokładnie przyjrzeć księżycowi.

sianie roślin w lutym
21.03.2022 22:16 Jakie rośliny warto wysiać już w lutym? Ogród odwdzięczy się pięknym wyglądem

Zima to czas zastoju i odpoczynku dla naszego ogrodu. Co prawda natura ma jeszcze chwilę na to, aby rozbudzić się do życia, jednak już teraz możemy zadbać o to, aby wiosną i latem nasz ogród zachwycił bujną roślinnością i barwnymi kwiatami. Sianie roślin w lutym może przynieść wspaniałe efekty. Trzeba to przyznać — pogoda nie rozpieszcza i z pewnością nie nastraja do myślenia o ogrodnictwie. Sianie roślin w lutym, gdy za oknem pada śnieg i wieje porywisty wiatr wydaje się nieoczywiste. Jednak właśnie teraz jest idealna pora na to, aby zadbać o swój letni ogród i posadzić pierwsze okazy, które za kilka miesięcy udekorują nasze naturalne otoczenie.