Ten grzyb to prawdziwy rarytas. Wiedzą o nim tylko doświadczeni grzybiarze
Nadszedł początek września, a więc czas sezonu na grzybobranie. Jeśli lubicie tego typu aktywności, mamy dla Was dobrą informację W tym roku grzyby obrodziły wyjątkowo dobrze. Duża ilość opadów sprawiła, że w lasach jest ich pełno.
Dla bardziej doświadczonych grzybiarzy również mamy przełomową informacjach. W polskich lasach w tym sezonie będziecie mogli znaleźć prawdziwe rarytasy. Jeśli grzyby to Wasza pasja, z pewnością je rozpoznacie. Czy wiecie, jakie grzyby mamy na myśli?
Nietypowe grzyby w polskich lasach
Grzyby to bardzo interesujące hobby. Jeśli naprawdę chcecie czerpać z przyjemność z grzybobrania, trzeba się na nich znać.
Wybieranie się do lasu na grzyby , jeśli nie rozróżnia się kurki od maślaka, może sprawić, że zbierzecie pełen koszyk grzybów, których będziecie się bali skonsumować. Nie o to w tej aktywności chodzi.
Prawdziwą przyjemność z grzybobrania odczuwa się dopiero po kilku sezonach. To właśnie rozróżniając grzyby od siebie, zdobywając coraz więcej informacji na ich temat, poznawania lokalizacji, w których można znaleźć poszczególne gatunki, grzybobranie staje się niesamowitą przygodą.
Grzyby, jako sposób na spędzanie wolnego czasu
Zachęcamy do niej jak największa ilość osób. Jest to naprawdę prozdrowotne hobby, pozwalające na obcowanie z naturą i nieustanne poznawanie nowinek przyrodniczych.
Zdradzimy Wam tylko, że te nietypowe grzyby często wykorzystywane są do przygotowania wegańskich nuggetsów. Te nietypowe grzyby porastają głównie pnie drzew liściastych. Można na nie natrafić nawet w parkach. Warto jednak pamiętać, że grzyb ten jest możliwy do spożycia tylko po odpowiedniej obróbce termicznej.
Kurczak z lasu – grzyby, które smakują mięsem
Jak to możliwe, że grzyby mogą smakować jak mięso? Spieszymy z wyjaśnieniem. Kurczak z lasu, znany także pod nazwą żółciak siarkowy, swoją obiegową nazwę zawdzięcza temu, że odpowiednio przyrządzony istotnie przypomina w smaku i teksturze prawdziwe mięso z kurczaka.
Zjedzony po nieodpowiednim przygotowaniu może być trujący. Warto wiec zbierać tylko młode okazy tych grzybów, gdyż to one zachowują najwięcej walorów smakowych i są stosunkowe proste w przetworzeniu.
Jak przygotować nietypowe grzyby?
Jeśli chcecie spróbować, jak smakują te nietypowe grzyby, musicie uzbroić się w cierpliwość. Grzyby należy dobrze obgotować. Przed tym należy usunąć z niego resztki kory i pokroić go w plastry. Tak przygotowane grzyby powinny być gotowane około 15 minut.
To, jak spożyjcie nietypowe grzyby, zależy tylko od Waszego uznania. Możecie dodać je do zup, sosów, albo podać w formie pasztetu, czy kotletów.
Drodzy Czytelnicy, czy jedliście już kiedyś grzyby smakujące jak kurczak? Jeśli nie, to koniecznie musicie ich spróbować.