DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Trik, który sprawi, że obrus będzie śnieżnobiały. Genialnie sprawdzi się przed Świętami
Weronika Dadok
Weronika Dadok 10.04.2022 11:50

Trik, który sprawi, że obrus będzie śnieżnobiały. Genialnie sprawdzi się przed Świętami

biały obrus
Pixabay/ MirellaST / 157 images

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc wiele osób zaczyna się powoli do nich szykować. Każda osoba, która troszczy się o swoje mieszkanie lub dom, z pewnością zadbała o odpowiednie dekoracje na ten wyjątkowy czas w roku. Nie można również zapomnieć o nienagannej czystości, która jest zdecydowanie mile widziana w tym okresie. Do świątecznego stołu zwykle zasiadamy w towarzystwie pięknego i białego obrusu.

Co zrobić jeśli jednak po latach użytkowania stał się szary, a my nie chcemy wydawać pieniędzy na nowy? Jest na to genialny sposób, dzięki któremu śnieżnobiała barwa znów zagości na twoim stole.

Trik, dzięki któremu obrus znów będzie śnieżnobiały

Biały obrus jest bardzo uniwersalnym dodatkiem, który nadaje schludności wnętrzu oraz przyozdabia elegancko stół. Nie możemy jednak dopuścić do sytuacji, w której wygląda nieestetycznie, a niestety często może się tak dziać, gdy zapomnimy o odpowiedniej jego pielęgnacji.

Wystarczy wyposażyć się w jeden, bardzo łatwodostępny produkt, którym jest kwasek cytrynowy.

Wsypujemy go do miski z wodą, a w takiej miksturze moczymy obrus całą noc. Po jej upływie wkładamy do pralki i pierzemy przy użyciu adekwatnego programu. Kwasek cytrynowy ma wspaniałe właściwości wybielające, dzięki czemu obrus znów będzie mieć pożądaną barwę.

Jeśli nie posiadasz kwasku cytrynowego, możesz użyć w tym celu sody oczyszczonej lub soku z cytryny.

Źródło: Stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

1. Katarzyna Dowbor płakała na planie. Co się stało?

2. Co najbardziej szkodzi astmatykom w domu? Kilka ważnych informacji

3. Nie wyrzucaj nasion papryki, można wykorzystać je w świetny sposób

Tagi:
Polecane