Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Ukryte funkcje zmywarki zaoszczędzą twój czas i pieniądze. Mało kto o nich wie
Kamil Świętek
Kamil Świętek 18.01.2024 15:18

Ukryte funkcje zmywarki zaoszczędzą twój czas i pieniądze. Mało kto o nich wie

Ukryte funkcje zmywarki
Shutter/Olena Yakobchuk

Wielu z nas bez tego sprzętu w kuchni właściwie nie wyobraża sobie życia. Zmywarki na dobre zadomowiły się a naszych mieszkaniach. Czy jednak wiemy, jak używać ich poprawnie?

Te trzy funkcje zmywarki z pewnością was zaskoczą. Mało kto o nich wie, a znacząco ułatwiają one korzystanie z urządzenia. Jeśli jesteście ciekawi, jakie ukryte funkcje zmywarki macie w swoim sprzęcie, koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem.

Zmywarka w kuchni

Czy istnieje prostszy i mniej czasochłonny sposób na czyste naczynia niż użycie zmywarki? Wkładasz brudne, wyjmujesz czyste – jakie to proste. Niestety, nie każdy z nas wie, jak w pełni wykorzystać potencjał zmywarki, przez co nieco utrudniamy sobie życie podczas mycia naczyń.

Niemalże każda zmywarka posiada chociaż jedną z trzech ukrytych funkcji, które przestawimy poniżej. Sami nie mogliśmy uwierzyć, że zmywarki mają tak wiele ustawień. Tego nie przeczytacie nawet w instrukcji obsługi.

Ukryte funkcje zmywarki.jpg
Canva/cottonbro studio, Pexels

Ułatw sobie korzystanie ze zmywarki

Zastanawialiście się kiedyś, jak długo zmywarka będzie jeszcze myła wasze naczynia? Okazuje się, że ukryte funkcje zmywarki zostały zaprojektowane tak, aby wskazać wam czas mycia waszych talerzy.

W wielu zmywarkach zamontowany jest specjalny rzutnik, który wyświetla godzinę na podłodze pod zmywarką, informując was, jak długo trwać będzie cały cykl. To jednak nie koniec.

Wykorzystaj zmywarkę w pełni

Mieliście kiedyś problem z załadowaniem zmywarki do pełna przez nieforemne naczynia? Żaden problem. Środkowy kosz możecie zdemontować, przez co wasza zmywarka stanie się nieco bardziej pojemna. Mało tego, w wielu zmywarkach można regulować wysokość środkowego kosza, dostosowując go do własnych potrzeb.

Wiecie, jakie jeszcze ukryte funkcje zmywarki możecie znaleźć w swoim sprzęcie? Zastanawialiście się kiedyś, po co w zmywarce zamontowane są gumowe zaczepy? Otóż doskonale sprawdzają się one podczas stabilizowania kieliszków w trakcie mycia.

Jak widzicie, ukryte funkcje zmywarki znacząco mogą ułatwić wam mycie naczyń. Zaoszczędzicie nie tylko czas, ale i pieniądze. Koniecznie podzielcie się z nami w komentarzach, jak wiele z nich znaleźliście w swojej zmywarce.

ZOBACZ TEŻ: