DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Ula Pedantula pokazała, jak wyczyścić zmywarkę. Urządzenie będzie lśnić jak nowe
Kamil Świętek
Kamil Świętek 27.05.2023 13:56

Ula Pedantula pokazała, jak wyczyścić zmywarkę. Urządzenie będzie lśnić jak nowe

Zobaczcie jak wyczyścić zmywarkę w łatwy i szybki sposób!
Kadr z filmu na kanale YouTube użytkownika Ula Pedantula

Brudna zmywarka to postrach kuchni. Wstyd otworzyć ja przy gościach, a nawet bez nich jej otwarcie natychmiast niszczy przyjemny zapach w kuchni. Zobaczcie jak wyczyścić zmywarkę domowymi sposobami, aby nigdy więcej nie czuć tego stęchłego zapachu.

Czym jest kuchnia bez zmywarki – o sprzętach kuchennych słów kilka

Zmywarka to według niektórych jedno z podstawowych akcesoriów kuchennych. Znacząco ułatwia sprzątanie zwłaszcza po przyjęciach, kiedy mycie sterty naczyń to proces, na który wyraźnie nie mamy ochoty.

Niestety, nie czasem i o zmywarkę trzeba zadbać. Zwykle gromadzą się w niej pozostałości jedzenia, czy picia. Osad ten natychmiast zatyka filtr, a zastana zanieczyszczona woda powoduje bardzo nieprzyjemny zapach w kuchni.

Na szczęście Ula Pedantula pokazała, jak bezpiecznie i skutecznie wyczyścić zmywarkę, dzięki czemu urządzenie będzie lśnić jak nowe. Zainteresowani? Koniecznie musicie poznać ten patent.
 

Tani środek z apteki przeciw żółknięciu liści ogórka. Z łatwością ochronisz go przed chorobami Ogrodnicy podlewają tym borówkę. Co roku zbierają obfite plony

Czyszczenie zmywarki – jak się do tego zabrać?

Do czyszczenia zmywarki można użyć domowych środków. Będzie potrzebować: wykałaczek, pęsety i patyczków do szaszłyków. Oczywiście myjka i gąbka też jest istotna.

Zaczynamy od demontażu ramion rozprowadzających wodę w środku. Te można umyć pod bieżącą wodą w kranie wraz z płynem do mycia naczyń. Pamiętajcie także o wyczyszczeniu wszelkich otworów, dzięki czemu woda będzie przez nie gładko przelatywać.

Następnie czyścimy filtr. Ten zwykle jest najbardziej zabrudzoną częścią zmywarki. Rozmontujcie filtr i wyczyśćcie go dokładnie szczoteczką i płynem do mycia naczyń. Ostatnim elementem jest czyszczenie koszyczków i ścianek zmywarki, jeśli i te tego wymagają.

Czysta zmywarka.png
Canva/Castorly Stock, Pexels

Gotowe – pora złożyć zmywarkę! Kiedy powtórzyć ten proces?

Nie pozostaje nic innego jak zmontować zmywarkę ponownie i sprawdzić, czy w zmywarce jest jeszcze nabłyszczacz. Pamiętajcie, że mytych elementów nie trzeba suszyć – i tak zaraz będą mokre.

Nie ma idealnej amplitudy czyszczenia zmywarki. Jeśli wkładacie do niej brudne, tłuste naczynia, będzie trzeba czyścić ją częściej, niż gdy myjecie w niej tylko kubki po napojach, czy herbacie.

Pamiętajcie, że im częściej myjecie zmywarkę, tym mniej nieczystości w niej zalega, co oznacza, że czyszczenie zajmie Wam znacznie mniej czasu. Czyż czyszczenie zmywarki nie jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać?
 

Polecane