Te warzywa powinny rosnąć obok siebie. Niesamowite korzyści
Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, dlatego warto rozplanować ogródek warzywny. Najpierw jednak koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, jak rozmieścić rośliny, aby dały ci jak najwięcej korzyści.
Współrzędna uprawa opiera się na oddziaływaniu chemicznym roślin, na kompatybilności systemów korzeniowych, okresu wegetacji czy tempa wzrostu . Ważne jest również zapotrzebowanie na dane składniki pokarmowe.
Uprawa warzyw. Najważniejsze zasady
Przede wszystkim nie uprawiaj obok siebie warzyw, które pochodzą z tej samej rodziny . Przykładowym błędem będzie posadzenie obok pomidora i ziemniaka, czyli psiankowatych.
Ważną zasadą jest umieszczanie przy sobie roślin, które mają różny zasięg swojego systemu korzeniowego . Najlepiej jeśli pobierają potrzebne do wzrostu składniki z różnych warstw gleby.
Koniecznie przygotuj się do uprawy warzyw, kupując rękawice, które będą wytrzymałe i przetrwają trudy sadzenia. W Lidlu możesz zamówić online genialne rękawice z wyściełaną wewnętrzną stroną dłoni, na dodatek w wyjątkowo niskiej cenie. Sprawdź [TUTAJ].
Pamiętaj o roślinach motylkowatych, takich jak łubin trwały czy groszek szerokolistny . Wchodzą one w symbiozę z bakteriami, co skutkuje zwiększeniem zawartości azotu w glebie . Ma to znakomity wpływ na rozwój warzyw.
Jeśli wybierasz do ogródka warzywa o wysokich wymaganiach wodnych i pokarmowych, bo żadnym pozorem nie uprawiaj ich obok siebie! Będą stanowiły dla siebie konkurencję . Pamiętaj o sadzeniu roślin, które naturalnie odstraszają niebezpieczne szkodniki. Aksamitka skutecznie pomoże ci się pozbyć mszyc, podobnie jak czosnek, który znakomicie poradzi sobie z resztą nieproszonych gości .
Uprawa warzyw. Które sadzić obok siebie?
Na portalu muratordom.pl możemy zobaczyć połączenia warzyw, które pasują do siebie najlepiej. Wybrano te najbardziej popularne, bez trudu znajdziecie więc takie rośliny, które w naszym klimacie rosną świetnie.
Genialnie sprawdzą się: wczesna marchew – cebula, późna marchew – por, seler – por, marchew - sałata – szczypiorek, pomidor – pietruszka, pomidor – seler .
Koniecznie wypróbuj również połączeń: sałata – rzodkiewki – kalarepa – seler, kapusta – fasola karłowa, ogórki – koper, kapusta – burak – seler i dynia – fasola .
Źródło: muratordom.pl
Artykuł zawiera lokowanie produktu.
Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:
undefinedundefined