Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Inspiracje > Użyj tego aptecznego produktu za 4 zł na meblach. Więcej nie zobaczysz na nich kurzu, efekt powala na kolana
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 06.02.2023 10:25

Użyj tego aptecznego produktu za 4 zł na meblach. Więcej nie zobaczysz na nich kurzu, efekt powala na kolana

Kurz na meblach
canva/Deyan Georgiev, Getty Images

Kurz to jeden z najczęstszych bywalców w naszych domach. Musicie przyznać, że są takie dni kiedy pomimo dokładnego sprzątania na meblach i podłodze pojawiają się coraz to nowe kłęby pyłu. Jak temu zaradzić? Znamy prosty sposób, dzięki któremu uda wam się zachować czystość w domach na dłużej.

Kurz osadza się na meblach, książkach, między półkami, na podłodze, oknach. Lista byłaby bardzo długa, gdyby chcieć wymieniać wszystkie miejsca. Okazuje się, że czasem dużo skuteczniejsze w walce z kurzem niż specjalistyczne środki chemiczne, będą te najprostsze domowe sposoby z wykorzystaniem najtańszych produktów.

Dzięki niej zwalczysz kurz. Magiczna gliceryna

Kurz jest szczególnie niebezpieczny dla alergików. Uczulenie na kurz i roztocza to jedna z coraz częstszych przypadłości zarówno wśród dzieci jak też dorosłych. Tym bardziej warto poznać prosty i niezawodny sposób na to, jak szybko i skutecznie pozbyć się problemu ze sprzątaniem.

Doskonałym antidotum na kurz jest apteczna gliceryna, która zazwyczaj kosztuje nie więcej niż 4 zł.

Gliceryna ma właściwości higroskopijne, czyli pochłania wilgoć i wytwarza specjalną niewidzialną powłokę, która chroni przed zanieczyszczeniami, brudem i kurzem.

Sprzątanie kurzu
canva/Kameleon007, Getty Images Signature

Jak używać gliceryny do sprzątania?

Do wytarcia kurzu wystarczy ściereczka z mikrofibry namoczona w wodzie z kilkoma kroplami gliceryny. Przyjmuje się, że na około pół litra wody wystarczy wlać 5-10 kropli gliceryny.

Dokładnie odsączoną z nadmiaru wody ściereczką można przecierać wszystkie powierzchnie w domu - nawet brzegi wanny, umywalki, kuchennego blatu czy zlewu.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek: