Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > W mig usuwam klej po naklejkach z szyb i słoików. Sekret to 2 składniki
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 15.03.2024 10:56

W mig usuwam klej po naklejkach z szyb i słoików. Sekret to 2 składniki

słoiki
Fot. YouTube / Wiedunia

Robisz rewolucje w kuchni i zamierzasz wprowadzić szklane pojemniki na suche produkty? A może chcesz przygotować przetwory i potrzebujesz usunąć klej ze słoików? Sprawdź, jak to zrobić.

Słoiki możemy wykorzystać na wiele sposobów, jednak stare etykiety czasem nas do tego zniechęcając. Nie wygadają dobrze i mogą wprowadzać w błąd. Wystarczą dwa produkty, żeby się ich pozbyć.

Nigdy tego nie rób, jeśli na słoikach są etykiety

Szklane pojemniki w kuchni pięknie się prezentują. Będą idealne do przygotowywania przetworów, ale najpierw musimy usunąć stare etykiety. To nie taka prosta sprawia i sporo osób popełnia jeden z podstawowych błędów.

Słoików i innych naczyń z naklejkami nie należy myć w zmywarce. Czasem korzystamy właśnie z tego rozwiązania, żeby szybko pozbyć się naklejek. Jednak ta metoda nie jest skuteczna i może prowadzić do zepsucia się urządzenia.

Jest wiele lepszych rozwiązań na usunięcie etykiet ze słoików. Nie trzeba ich namaczać i czekać kilka godzin. Wystarczy sięgnąć po nóż i dwa produkty, które raz-dwa rozpuszczą klej. Ta metoda nigdy mnie nie zawiodła.

słoiki
Fot. Canva / nobtis, Getty Images

Prosty sposób na pozbycie się kleju

Zanim zabierzemy się za klej, musimy pozbyć się samej etykiety ze słoika. Najlepiej ją zedrzeć przy użyciu zwykłego kuchennego noża. Wtedy na szkle zostanie sam klej. Wystarczą dwa składniki, żeby go rozpuścić.

Do rozpuszczenia kleju przyda nam się olejek eukaliptusowy lub z drzewa herbacianego. Łącze go z acetonem, którego używam do zmywania lakieru do paznokci. Składniki skutecznie pomogą rozpuścić klej. Te metoda sprawdzi się też w innych przypadkach.

Skuteczny sposób na pozbycie się kleju ze szkła

Aceton z olejkiem eterycznym pomoże nie tylko usunąć klej ze słoików i innych pojemników w kuchni. Dobrze sprawdzi się na najróżniejsze naklejki na szybach, a nawet może pomóc nam zdjąć etykiety ze słoiczków po zużytych już świecach.

Ten prosty trik może pomóc nam odnowić stare dziecięce mebelki obklejone naklejkami. Wystarczy tylko odrobina acetonu i olejku eukaliptusowego lub z drzewa herbacianego, a wszystkie z łatwością odejdą.

słoiki
Fot. Canva / De Oliveira Franca, Getty Images

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „Wiedunia” na YouTube.

Zobacz także: