Wąż sterroryzował całe mieszkanie
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/autokaremcom/screen z wideo.wp.pl
Weronika Dadok - 20 Lutego 2021

Wąż sterroryzował blok i doprowadził do ewakuacji 10 mieszkań

Takiego poranka nikt się nie spodziewał. Podczas pory śniadaniowej mieszkańcy otrzymali pilną informację o ewakuacji. Wszystko za sprawą małego węża, który nie cieszy się dobrą sławą...

Mały czerwony wąż o charakterystycznym ubarwieniu nawiedził blok w Kolonii, w Niemczech. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w godzinach porannych.

Mieszkańcy zapamiętają tę sytuację do końca życia. Akcja przebiegała niemalże tak intensywnie, jak w filmach, które oglądamy z przerażeniem.

Groźny uciekinier z terrarium

Gad sterroryzował blok, sytuacja była tak poważna, że wymagała ewakuacji przerażonych wydarzeniem mieszkańców.

Właściciel węża, dopiero następnego dnia zorientował się, że to właśnie jego 6-miesięczny podopieczny uciekł z terrarium i sterroryzował sąsiadów.

Para seniorów prawie zamarzła we własnym domuPara seniorów prawie zamarzła we własnym domuCzytaj dalej

Gdyby nie fakt, że był to wąż nazywany groźną płużnicą przylądkową (niektórzy nazywają gada południowoafrykańskim wężem koralowym), zapewne obyłoby się bez strachu, a domownicy mogliby spokojnie dokończyć swoje śniadania...

Uciekinier doprowadził do ewakuacji aż 10 mieszkań w bloku. Na miejscu wytrwale pracowali strażnicy, dbający o bezpieczeństwo poszkodowanych. Mieszkanie zostało szczelnie zaplombowane.

Egzotyczne zwierzę i tak nie opuściłoby murów bloku, ponieważ na zewnątrz panował mróz.

Służby pracowały, aby schwytać niebezpiecznego węża

Pracujący ciężko funkcjonariusze nie brali nawet pod uwagę możliwości, że wąż wypełźnie z mieszkania. Zastawiono na niego pułapki oraz rozsypano mąkę, aby śledzić jego szlak i zbierać dowody przemieszczania się.

Służby pracowały oczywiście w odzieży ochronnej, która chroniła przed ukąszeniem. Finalnie znaleziono zwierzę przy pułapce i bezpiecznie schwytano.

Jad powyższego stworzenia zawiera groźne neurotoksyny, porażające układ nerwowy ofiar (głównie jaszczurek oraz gryzoni). Na ten moment niewiele wiadomo, jak wpłynąłby na człowieka. Stwierdzono jednak pojedyncze przypadki ukąszeń o ciężkim przebiegu.

Warto zatem nie kusić losu i zachować w takiej sytuacji postawę, którą zaprezentowała powyższa historia.

Wąż uciekinier

Zdjęcie jest screenem z video zamieszczonym na stronie wideo.wp.pl jeśli chcesz zobaczyć więcej, odwiedź stronę

Wąż uciekinier

Zdjęcie jest screenem z video zamieszczonym na stronie wideo.wp.pl jeśli chcesz zobaczyć więcej, odwiedź stronę

Źródło: wideo.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News