Wąż
Wikimedia Commons/Bernard DUPONT (CC0 Domena publiczna) (zdjęcie poglądowe)
Marta Idzikowska - 16 Lutego 2021

Kot obronił dzieci przed wężem w ogrodzie

Dramatyczna sytuacja miała miejsce w Queensland w Australii. Dzieci bawiły się ze swoim pupilem w ogrodzie, gdy nagle w pobliżu pojawił najbardziej jadowity wąż w Australii - nibykobra siatkowana. Kot natychmiast rzucił się na gada, aby obronić dzieci. Niestety sam skończył tragicznie.

Historie z niebezpiecznymi zwierzętami, które mają miejsce w Australii, co i rusz obiegają świat. Mieszkańcy tego kontynentu często spotykają na swoich posesjach pająki, skorpiony i inne niebezpieczne gady, które potrafią napędzić niezłego stracha.

Sytuacja, która zdarzyła się w Queensland, skończyła się zarówno szczęśliwie, jak i tragicznie. Tym razem nieproszonym gościem w ogrodzie pewnej rodziny był najbardziej niebezpieczny wąż w kraju - nibykobra siatkowana.

Wąż w ogrodzie - kot obronił dzieci

W niedzielę organizacja Animal Emergency Service doniosła o dramatycznej sytuacji, która zdarzyła się w przydomowym ogrodzie na jednym z osiedli Queensland.

Dwójka małych dzieci beztrosko bawiła się na działce, gdy nagle w ich pobliżu pojawiło się śmiertelne niebezpieczeństwo - podpełzł do nich jeden z najbardziej jadowitych węży świata, nibykobra siatkowana.

Don Vasyl prosi władze miasta o mieszkanieDon Vasyl prosi władze miasta o mieszkanieCzytaj dalej

Kot Arthur, który towarzyszył dzieciom, natychmiast ruszył do akcji. Skoczył na gada i rozpoczęła się zacięta walka, podczas której czworonóg zabił niebezpiecznego przeciwnika, tym samym ratując dwa ludzkie istnienia. Sam jednak został śmiertelnie ukąszony, co wyszło na jaw dopiero później...

Wąż w ogrodzie - bohaterski kot oddał życie za dzieci

Po dramatycznym zajściu przerażeni rodzice dzieci jak najszybciej zabrali swoje pociechy do domu. Nikt nie zauważył, że kot został zraniony przez węża. Jedynym objawem było to, że zwierzę się przewróciło, ale zaraz potem wstało i zachowywało się normalnie.

Jak tłumaczy Animal Emergency Service w swoim poście na Facebooku, jest to dość częste po ugryzieniu jadowitego gada - ofiara jeszcze przez jakiś czas żyje, natomiast zdarzają się jej upadki.

Niestety następnego ranka właściciele ponownie znaleźli leżącego na ziemi Arthura, który nie mógł się podnieść. Zwierzę zostało przetransportowane do weterynarza, ale niestety uszkodzenia w jego ciele były tak zaawansowane, że ukąszony czworonóg był nie do odratowania.

Bohaterski kot zmarł w lecznicy dla zwierząt. Jak podkreśliła jego rodzina, na zawsze zostanie on w ich sercach. Wszyscy będą mu dozgonnie wdzięczni za uratowanie życia dwójki niewinnych dzieci.

Źródło: facebook.com/AnimalEmergencyServiceHQ

In loving memory of Arthur, the four-legged hero. ♥️???????? Heroes come in all shapes and sizes! Arthur, an adorable...

Opublikowany przez Animal Emergency Service Niedziela, 14 lutego 2021

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News