DomekIOgrodek.pl
Donald Tusk z rodziną

Wiemy, gdzie mieszka Donald Tusk. Można się zdziwić

29 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Olek

Udostępnij:

Donald Tusk to jeden z najpopularniejszych polityków na polskiej (oraz europejskiej) scenie politycznej. Nie dziwi więc, że wszelkie doniesienia na jego temat – w tym informacje na temat szeroko rozumianego życia rodzinnego byłego premiera – rozgrzewają opinię publiczną do czerwoności. Wiemy jak (i gdzie) mieszka lider Platformy Obywatelskiej.

Były przewodniczący Rady Europejskiej należy do grona najbardziej znanych gdańszczan i – mimo lat spędzonych w Warszawie oraz Brukseli – od niepamiętnych czasów podkreśla swoje związki z rejonem Trójmiasta. Nie dziwi więc, że właśnie tam odnalazł on miejsce na ziemi – dom ex-premiera znajduje się bowiem w jednej z dzielnic Sopotu. Uwagę zwraca zaś przede wszystkim... jego wielkość.

Gdzie mieszka Donald Tusk?

Wielu, wyobrażając sobie dom jakiegokolwiek polityka, ma zapewne przed oczami spore, a także nowocześnie i luksusowo urządzone pomieszczenia jednego ze stołecznych apartamentowców. W przypadku Tuska przeświadczenie to przybiera na sile, zważając między innymi na jego europejskie zarobki (przypomnijmy, że w okresie piastowania stanowiska, zwanego popularnie prezydentem Unii, było to ponad 100 tysięcy złotych miesięcznie).

klatka schodowa

Jak powinna wyglądać klatka schodowa w domu jednorodzinnym? Pomysły i porady

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący PO mieszka jednak w przedwojennej sopockiej kamienicy, położonej przy ulicy Syrokomli (niecały kilometr od brzegu morza). Mieszkanie ma zaś... około 60 metrów kwadratowych, a także trzy pokoje z kuchnią. Mieści się na parterze budynku.

Rodzina Tusków spędziła w nim długie lata, co skrzętnie odnotowała żona byłego premiera – Małgorzata – na stronach książki swojego autorstwa. Wspomina w niej między innymi o niepowtarzalnym klimacie (z pozoru niczym niewyróżniającego się) miejsca, na który to uwagę zwracali już poprzedni właściciele nieruchomości, ale również o... wysokich rachunkach za gaz oraz "ziębiącej" piwnicy.

Urządzając mieszkanie polityk i jego małżonka postawili przede wszystkim na prostotę. Wewnątrz znaleźć można szereg pamiątek rodzinnych, a także wiele obrazów oraz wiekowych rycin, poświęconych między innymi ukochanemu Gdańskowi. Uroku całości dodają setki zgromadzonych książek.

Domyślaliście się, że tak właśnie mieszka były "król Europy"?

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka:

  • Nowa osoba w ekipie "Nasz nowy dom"

  • Nieprzyjemne znalezisko w ogrodzie przy nowym domu

  • Posadzka w garażu – z jakiego materiału najlepiej ją wykonać?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl.

Tylko najwięksi znawcy ogrodnictwa poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania w tym quizie:

Pytanie 1 z 10

Najczęściej spotykany kwiat w balkonowych skrzynkach to:

Kamil OlekAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Domy gwiazd

Jak mieszka Marzena Rogalska? Wnętrza są imponujące

Czytaj więcej >
justyna-steczkowska

Domy gwiazd

Jak mieszka Justyna Steczkowska? Widok wnętrz robi wrażenie

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Poznajesz ten dom? Należał do polskiego polityka

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Gdzie teraz mieszka Przemek Kossakowski?

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Dom Agnieszki Woźniak-Starak

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Rozenek z mężem mieszkają w niesamowitych luksusach. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >