Zastosowania domowe wody gazowanej
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/skyradar
Weronika Dadok - 2 Marca 2021

3 świetne zastosowania wody gazowanej w domu

Woda gazowana to nie tylko świetny i orzeźwiający napój, ale także produkt, który sprawdzi się idealnie w wykonywaniu domowych obowiązków. W tym artykule podpowiemy, jak najlepiej to wykorzystać.

Woda gazowana posiada wszechstronne zastosowania. Służy nie tylko do nawadniania organizmu, ale także dostarcza wiele minerałów i innych składników odżywczych.

Produkt ten jest bardzo przydatny także podczas domowych czynności. Woda gazowana jest bardziej wszechstronna, niż mogłoby się wydawać!

Woda gazowana jest uniwersalnym środkiem czyszczącym

Woda sodowa to rewelacyjna alternatywa dla chemicznych detergentów. Często jest tak samo skuteczna, jak jej nieekologiczne odpowiedniki. Przykładem może być czyszczenie plam znajdujących się na tkaninie.

Gdy poplamisz ulubione ubranie, zamiast używać odplamiacza, spróbuj polać zanieczyszczenie wodą gazowaną i potrzyj szmatką. Ten sposób może pomóc nawet w przypadku ciężkich do usunięcia plam z masła czy oliwy.

Piotr Żyła buduje imponujący domPiotr Żyła buduje imponujący domCzytaj dalej

Czy woda gazowana pomoże w pozbyciu się innych zanieczyszczeń?

Kolejnym ciekawym zastosowaniem wody z bąbelkami jest czyszczenie szyb i karoserii samochodowej. Gazowany płyn pomoże w pozbyciu się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, od kurzu, aż po ptasie odchody.

Dzięki wodzie gazowanej bez większego problemu usuniesz zabrudzenia także z powierzchni znajdujących się w łazience, na przykład z umywalki, stalowego zlewu i innych.

Polecamy też spróbować wody sodowej do czyszczenia lodówki!

Odżywianie kwiatów wodą gazowaną

Aby twoje kwiaty pięknie rosły i cieszyły oko swoim wyglądem, nie musisz pielęgnować ich za pomocą sztucznych nawozów.

Bardzo dobre rezultaty daje regularne podlewanie roślin gazowaną wodą. Należy jednak uważać na to, aby nie przesadzić z częstotliwością, ponieważ efekt może być odwrotny. Najlepiej stosować ten zabieg jeden lub dwa razy w tygodniu.

Źródło: polki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News