Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Wrzuć do każdego posiłku. Kleszcze będą trzymać się od ciebie z daleka
Martyna Pałka
Martyna Pałka 03.04.2024 16:35

Wrzuć do każdego posiłku. Kleszcze będą trzymać się od ciebie z daleka

Czosnek
fot. Canva

Kleszcze są naprawdę niebezpiecznymi szkodnikami, które potrafią przenosić groźne choroby. Nic więc dziwnego, że każdy szuka sposobu, który pomoże im odstraszyć te pasożyty. Okazało się, że idealnym rozwiązaniem jest coś, co każdy z nas posiada w swoim domu.

Dzięki temu na dobre odstraszysz kleszcze

Sezon na kleszcze zbliża się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna szukać rozwiązań, które pomogą im odstraszyć groźne pasożyty, które mimo niewielkich rozmiarów budzą prawdziwy postrach wśród ludzi. Wszystko dlatego, że kleszcze potrafią przenosić niebezpieczne choroby, w tym między innymi boreliozę, która może zagrażać naszemu życiu.

Istnieje wiele preparatów, które mają uchronić nas przed tymi owadami. Apteki i drogerie oferują nam maści, kremy lub spraye, których zapach ma na dobre odstraszyć od nas te szkodniki. Niestety, nie wszystkie z nich są całkowicie skuteczne. Warto więc zastosować jeden domowy sposób, który pomoże nam ustrzec się przed tym niebezpieczeństwem.

czosnek 1.jpg
Dzięki temu na dobre odstraszysz kleszcze, fot. Canva
Żółta chmura nadciąga nad Polskę. Synoptyczka ostrzega Kwietnik ze sznurka. Zrobisz go sam za grosze

Ten domowy sposób pomoże Ci uchronić się przed kleszczami

Okazało się, że niezawodnym rozwiązaniem jest zastosowanie czosnku, którego intensywny zapach na dobre odstraszy od nas kleszcze. Jak wynika z informacji przekazanych w sieci, przy regularnym stosowaniu tego warzywa i dodawaniu go do naszych posiłków, pasożyty te nie będą chciały nawet koło nas przebywać.

Najlepiej byłoby zjadać codziennie przynajmniej jeden surowy ząbek czosnku. Jest to nie tylko świetny sposób na walkę z kleszczami, ale też prawdziwa bomba witamin dla naszego organizmu. Wiadomo jednak, że nie każdy jest aż takim fanem tego warzywa, aby z chęcią jeść go w ten sposób. Można jednak dodawać go do wielu potraw, które znajdują się w naszym codziennym jadłospisie.

ZOBACZ TEŻ: Masz trawnik? Ekspertka to krytykuje, radzi go zastąpić nowym hitem.

W jaki sposób czosnek chroni nas przed kleszczami?

Zanim jednak przystąpimy do dodania czosnku do naszej codziennej diety, pamiętajmy o tym, aby sprawdzić dokładnie jego pochodzenie. Jedynie polski czosnek posiada właściwości, które pomogą nam nie tylko odstraszyć pasożyty, ale też lepiej zadbać o nasze zdrowie. Nieskuteczne będą również tabletki lub suplementy z dodatkiem czosnku. Najlepiej po prostu spożyć 1 lub 2 surowe ząbki każdego dnia.

Jeżeli macie trochę odwagi możecie również przed wycieczką do lasu nasmarować skórę tym warzywem, aby uchronić się przed atakiem szkodników. Jest to nie tylko naturalna, ale również skuteczna metoda na odstraszenie kleszczy. Niestety, intensywny zapach może być problemem dla nas samych lub osób w naszym otoczeniu.

czosnek 2.jpg
W jaki sposób czosnek chroni nas przed kleszczami?, fot. Canva