garnek
youtube.com/Ewa Latocha
Marta Idzikowska - 30 Marca 2021

Wrzuć do przypalonego garnka jedną rzecz. Będzie jak nowy

Przypalony garnek to prawdziwa zmora - niezwykle trudno go wyczyścić, a szorowanie zwykle nic nie daje. Jednak nie wszystko stracone - z pomocą przychodzi genialna sztuczka z tabletką do zmywarki! Jak wykonać ten skuteczny trik i pozbyć się spalenizny?

Jak zazwyczaj postępujemy z mocno przypalonymi garnkami i rondelkami? Wielu z nas zalewa ją po prostu wodą z płynem do naczyń w nadziei, że zabrudzenia same odejdą.

Niestety, ten sposób sprawdzi się może przy niewielkich pozostałościach po spalonych resztkach jedzenia, jednak w przypadku grubego czarnego osadu musimy zastosować sprytniejsze metody.

Jak wyczyścić przypalony garnek? Pomoże tabletka do zmywarki

Do garnka lub innego przypalonego naczynia wrzuć tabletkę, której zwykle używasz do zmywarki. Napełnij rondel wodą mniej więcej do połowy i postaw go na kuchence.

Następnie zagotuj zawartość i trzymaj na ogniu jeszcze kilkanaście minut. Dasz w ten sposób czas substancjom zawartym w tabletce na to, aby mogły się uaktywnić i zadziałać na pozostający na dnie i ściankach osad.

Abp Głódź zamieszka w swoim domu na Podlasiu? Posiadłość ocieka bogactwemAbp Głódź zamieszka w swoim domu na Podlasiu? Posiadłość ocieka bogactwemCzytaj dalej

Po tej czynności wylej wodę do zlewu i bardzo dokładnie wypłucz garnek. Jeśli zostało na nim jeszcze jakieś zabrudzenie, możesz po prostu doczyścić całość gąbką z płynem do naczyń.

Tabletką do zmywarki możesz wyczyścić mnóstwo rzeczy w domu. Dlaczego jest taka skuteczna?

Tabletka do zmywarki zawiera w sobie bardzo przydatne enzymy, które pomagają w czyszczeniu kuchennych (i nie tylko) zabrudzeń. Są to między innymi lipazy, które genialnie rozpuszczają wszelkie tłuszcze, masło czy przypalony olej.

Za pomocą tabletki usuniesz również brud z piekarnika - rozpuść ją w wodze, po czym przetrzyj namoczoną takim roztworem ściereczką ruszt, blachy i ścianki urządzenia. Odejdą bez problemu.

Środek do zmywarki możemy zastosować również w przypadku brudnej toalety. Jeśli wrzucimy tabletkę do WC i odczekamy, aż się rozpuści, to możemy być pewni, że kamień i nieestetyczne zacieki znikną bardzo szybko.

Kapsułki mają w sobie także silne substancje wybielające, dlatego warto je wykorzystać do wybielania tkanin! Zrób prosty eksperyment - zamiast płynu do płukania dodaj do prania tabletkę. Powinieneś być zachwycony, jak wspaniale odżyją twoje jasne ubrania.

Źródło: youtube.com/Obróbka Skrawaniem

Screen pochodzi z kanału youtube.com/Ewa Latocha, gdzie możecie zobaczyć, w jaki sposób doczyścić przypalony garnek.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News