Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Moja mama zawsze wiesza ścierkę na zmywarce. Niewiarygodne, jak wiele na tym zyskuje
Kamil Świętek
Kamil Świętek 23.01.2024 13:42

Moja mama zawsze wiesza ścierkę na zmywarce. Niewiarygodne, jak wiele na tym zyskuje

Ścierka na zmywarce
Canva/Mike_N440, Getty Images; Canva/Rasulovs, Getty Images

Zmywarka stała się już niejako elementarnym wyposażeniem każdej nowoczesnej kuchni. Wielu z nas w ogóle nie wyobraża sobie bez niej życia. W końcu komu w tych zabieganych czasach chce się zmywać naczynia ręcznie?

Wiele mówi się o tym, jak ważne jest poprawne korzystanie z wszelkich udogodnień XXI wieku, a jednak, czy ktokolwiek zastanawiał się, czy poprawnie używa zmywarki? Na pewno zastanawiała się nad tym moja mama, kładąc ścierkę na zmywarce. Po co to robi? W tym artykule Wam to wyjaśnię.

Czy kładziesz ścierkę na zmywarce?

Gdy tylko moja mama zdradziła mi, po co właściwie kładzie ścierkę na zmywarce, zacząłem nieco uważniej przyglądać się zmywarkom w domu moich bliskich krewnych, jak i znajomych. Nie mogłem w to uwierzyć, ale okazało się, że wiele osób powiela patent ze ścierką na zmywarce.

Wynika z tego, że przez lata ten rewelacyjny patent dosłownie przechodził mi koło nosa i nie wpadłem na to, żeby wdrożyć go w swojego życie. Czy warto? Zdecydowanie tak. Poniżej zdradzam Wam sekret mojej mamy.

Ścierka na zmywarce 2.jpg
Canva/izzetugutmen, Getty Images

Dlaczego warto położyć ścierkę na zmywarce?

O co chodzi z patentem ze ścierką na zmywarce? Nic prostszego. Gdy tylko zmywarka zakończy cykl, zamiast wyjmowania naczyń, wystarczy uchylić nieco drzwiczki, zawiesić na nich czystą ścierkę i zamknąć delikatnie zmywarkę.

Po około 20 minutach można wyciągnąć naczynia ze zmywaki z… wielkim zdziwieniem. Otóż wyobraźcie sobie, że nieco ponad kwadrans wystarczy, aby cała wilgoć z urządzenia została wchłonięta przez ścierkę na zmywarce, dzięki czemu możemy cieszyć się idealnie suchymi naczyniami bez żadnych zacieków.

Moja mama twierdzi, że szczególnie mocno różnicę tę widać przy myciu szkła. Dzięki niemu możecie nawet zapomnieć o polerowaniu kieliszków!

Popraw pracę swojej zmywarki już dziś

Jeśli zainteresował Was patent ze ścierką na zmywarce, pewnie jesteście ciekawi, w jaki jeszcze sposób możecie poprawić pracę swojego urządzenia. Przykładowo wystarczy wrzucić do koszyczka na sztućce kulki z folii aluminiowej, by te odzyskały swój pierwotny blask.

Inny patent zakłada wrzucenie do zmywarki dwóch plasterków cytryny, co znacząco ułatwi usunięcie brzydkiego osadu ze szklanek. Dla domowych majsterkowiczów polecamy także podjęcie się próby stworzenia własnych tabletek do zmywarki. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Ścierka na zmywarce 3.jpg
Canva/Rasulovs, Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: