Wsyp do czajnika i zagotuj. Raz na zawsze zapomnisz o kamieniu
Domowe porządki potrafią przyprawić o niemały zawrót głowy, szczególnie jeśli chodzi o problemy z kamieniem. Jak wiadomo, twarda woda szybko osadza się w postaci nalotu na grzałkach czajników. Znaleźliśmy sposób jak temu zaradzić i w tym artykule zdradzimy Ci nasz sekret.
Jak powstaje kamień w czajniku?
Kamień w czajniku najczęściej powstaje w wyniku gotowania twardej wody. Oczywiście można używać dzbanków filtrujących przed wlaniem wody do czajnika, aczkolwiek wydłuża to proces gotowania wody, gdyż trzeba poczekać, aż woda się przefiltruje.
Mimo że sposób ten ograniczy ilość kamienia w czajniku, nie zniweluje go całkowicie. Umówimy się – niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który zawsze pamięta o przefiltrowaniu wody.
Kamień z czajnika jest trudny do usunięcia, szczególnie jeśli nie znasz na to odpowiednich patentów. Zapomnij o szorowaniu czajnika, czy używaniu agresywnej chemii. Poznaj bezpieczne środki do usuwania kamienia.
Jak odkamienić czajnik? Wykorzystaj kwasek cytrynowy
Odkamienianie czajnika jest prostsze, niż myślisz. Z pewnością posiadasz w domu środki do tego typu zabiegów. Dzisiaj pokażemy Ci jak zrobić to poprawnie i raz na zawsze rozprawić się z kamieniem w czajniku.
Wsyp opakowanie kwasku cytrynowego do czajnika. Następnie wlej zimną wodę, zagotuj i odstaw na godzinę. Po tym czasie wylej wodę, wlej nową i ponownie zagotuj. Po kamieniu nie zostanie nawet najmniejszy ślad.
Odkamienianie czajnika sodą i octem
Wlej do czajnika wodę i wsyp kilka łyżek sody oczyszczonej. Nie gotuj tej wody! To bardzo ważne. Jeśli zagotujesz sodę oczyszczoną w czajniku, uszkodzisz go. Odczekaj około 15 minut i wylej wodę. Twój czajnik z pewnością będzie wolny od kamienia.
Innym sposobem jest wlanie do czajnika wody i octu w proporcjach 1:1. Po zagotowaniu wody, preparat należy wylać i dokładnie umyć czajnik. Niestety sposób ten ma pewną wadę. Woń octu może być jednak uciążliwa dla niektórych osób.