Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Wsyp do kosza na śmieci. Zapomnisz nie tylko o smrodzie w kuchennej szafce
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 28.09.2023 11:22

Wsyp do kosza na śmieci. Zapomnisz nie tylko o smrodzie w kuchennej szafce

śmieci
Fot. Canva / Zurijeta

W naszych domach jest mnóstwo zapachów. Jedne są przyjemne dla naszego nosa, kiedy innych chcielibyśmy się pozbyć. Co zrobić, żeby z kosza na śmieci nie śmierdziało i żeby zapach nie rozprzestrzeniał się po całej szafce pod zlewem?

Wystarczy wykorzystać produkt, który kupimy za grosze w każdym markecie. Produkt ten pomoże również w pozbyciu się kilku innych problemów, między innymi w pozbyciu się przykrego zapachu stęchlizny. W twoim domu będzie pachnieć świeżością.

Ten produkt przyda Ci się w domu

Kosze na śmieci zwykle trzymamy w kuchennej szafce pod zlewem. Pojemniki na plastik, szkło, czy papier są zupełnie neutralne pod względem zapachów. Niestety sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku kosza na resztki i odpady kuchenne.

Możemy codziennie wynosić śmieci i sprzątać w kuchennej szafce, jednak i to nie usunie na długo smrodu, który wydobywa się z kosza. Totalnie obrzydliwą rzeczą jest przerwanie worka i wylanie się płynów, które się tam znajdowały.

Wtedy w szafce śmierdzi jeszcze gorzej, a my musimy zatkać nos i dokładnie wyszorować cały pojemnik. Jest jednak na to pewien niezwykle prosty sposób. Jaki? Wykorzystajmy silikonowy żwirek dla kota. Sprawdźcie, jak dokładnie go zastosować w przypadku śmieci i co jeszcze potrafi.

Projekt bez nazwy (13).jpg
canva/sasivimol puthikiev

Tak pozbędziesz się smrodu z szafki pod zlewem

Silikonowy żwirek dla kota wystarczy wsypać na dno pojemnika na śmieci. Nie tylko zneutralizuje nieprzyjemny zapach, ale i wchłonie płyny, które wyleją się z worka, jeśli ten pęknie. Płyny nie będą już zalegać na dnie kosza, więc i ten problem masz z głowy.

Żwirek dla kota ma niezwykłe właściwości absorbujące. Pochłania płyny, ale też neutralizuje brzydkie zapachy. Właśnie dlatego dobrze sprawdzi się w lodówce, w której trzymamy sery, ryby i najróżniejsze potrawy.

Jeśli wsadzimy pojemniczek ze żwirkiem do lodówki, pochłonie on mieszające się w środku urządzenia zapachy. Wystarczy wymieniać go co kilka tygodni, a z lodówki nigdy nie będzie śmierdzieć. Jak wykorzystać żwirek do pozbycia się zapachu śmieci?

Kuchnia nie jest jedynym miejscem, w którym możemy  nietypowy sposób wykorzystać żwirek dla kota. Jednak właśnie w tym pomieszczeniu ma naprawdę sporo zastosowań. Żwirek przyda się też w przedpokoju i sypialni.

Żwirek usunie też inne zapachy

Zapach stęchlizny może pojawić się, jeśli nie wietrzymy szafy i nie dbamy o przestrzeń między ubraniami. Kiedy odór raz wyczujemy, ciężko się go pozbyć. W takiej sytuacji wystarczy umieścić pojemnik ze żwirkiem na dnie. Żwirek w szafie, podobnie jak w koszu na śmieci i lodówce, pochłonie nieprzyjemne zapachy. 

Poradzi sobie, nawet jeśli inne sposoby zawiodły. Żwirek możemy także wykorzystać w szafce na buty. Wystarczy, że wsypiemy go do niewielkiego pojemnika i włożymy do szafy w przedpokoju. 

W porządkach domowych wykorzystaj także ten produkt. Nie uwierzysz, do czego może się przydać.

śmieci.jpg
canva/pixelshot

Zobacz także: