Wybuch w Gliwicach
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/AndrzejRembowski
Weronika Dadok - 1 Lutego 2021

Wybuch w Gliwicach, powodem nielegalna produkcja alkoholu

Do wybuchu doszło w Gliwicach na parterze czteropiętrowego budynku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną była instalacja do destylacji alkoholu. Eksplozja uszkodziła okna mieszkania, konstrukcja budynku nie została naruszona.

Jak dowiadujemy się na łamach niezalezna.pl, jedna osoba została ranna w wyniku eksplozji. Domniemaną przyczyną jest instalacja służąca do destylacji alkoholu.

Wybuch w mieszkaniu w Gliwicach

Według informacji oficera prasowego gliwickiej straży pożarnej kpt. Jakub Zych w akcji ratunkowej brało udział 17 strażaków i sześciu zastępców.

Osoba, która została poszkodowana w wyniku wybuchu była na szczęście przytomna. Trafiła do szpitala.

Łącznie ponad 30 osób opuściło budynek jeszcze przed przybyciem strażaków. Lokatorzy zdołali wyjść cało z tej sytuacji.

Książeczka mieszkaniowa - rząd wypłaca premieKsiążeczka mieszkaniowa - rząd wypłaca premieCzytaj dalej

Na miejscu po tym tragicznym wydarzeniu pojawił się powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, ocenił on, że nie doszło do naruszenia konstrukcji budynku.

Eksplodowała domowa instalacja do produkcji alkoholu

Okoliczności wybuchu badane są przez gliwicką policję.

Postępowanie ma odpowiedzieć na pytania, czy właściciel odpowiedzialny za instalację sprowadził niebezpieczeństwo na pozostałych lokatorów lub spowodował zagrożenie budowlaną katastrofą.

Właściciel mieszkania trafił do szpitala, jest poparzony. Jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Zajmował lokal wraz z 88-letnią matką, obecnie nie mają gdzie mieszkać.

Nielegalna produkcja alkoholu w tym wypadku miała katastrofalne skutki. Powinno być to nauczką dla wszystkich osób, które się tym zajmują. Takie nieodpowiedzialne zachowanie, może wiązać się z wieloma negatywnymi skutkami.

Źródło: niezalezna.pl

Zdjęcie tytułowe jest ilustracyjne i nie odnosi się bezpośrednio do opisywanego wydarzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News