DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Wymieszała 3 składniki i podlała ogórki. Mikstura chroni przed słońcem i upałami
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 01.06.2023 14:53

Wymieszała 3 składniki i podlała ogórki. Mikstura chroni przed słońcem i upałami

jak ochronić ogórki przed upałami
Kadr z filmu pochodzi z kanału Kobieta z zachodu na YouTube, canva/DurhamCreations

Przed nami fala upałów. Zadbajmy więc o nasze uprawy, w szczególności o ogórki, na które słońce ma niszczycielski wpływ. Wykorzystajmy trik pani ogrodnik, która połączyła 3 produkty i zrobiła doskonałą odżywkę dla roślin. Upały nie będą już problemem.

W prosty sposób ochronisz ogórki przed upałami

Uprawa ogórków wcale nie należy do najłatwiejszych. Rośliny wymagają regularnego podlewania i obserwacji, ponieważ często atakują je choroby i szkodniki. Ogórki są także bardzo wrażliwe na działanie promieni słonecznych i wysokie temperatury.

Okazuje się jednak, że w prosty sposób możemy ochronić ogórki przed upałami. Wystarczy, że zastosujemy prostą miksturę pani ogrodnik. Kobieta opublikowała ten trik na swoim kanale na YouTube. Dzięki niemu warzywa są jędrne, twarde, a liście nie żółkną. 

Niestraszne są im wysokie temperatury. Zdjęcie i materiał wykorzystany w artykule pochodzi z kanału Kobieta z zachodu na YouTube. Wymieszajmy 3 produkty i podlejmy nim nasze grządki. Patent naprawdę działa.

Drożdże przydają się nie tylko w kuchni. Oniemiejesz gdy zobaczysz ich działanie w ogrodzie Dowbor ponownie wyremontuje dom. Wchodzi znowu na plac budowy

Z 3 produktów zrobiła najlepszą odżywkę wzmacniającą dla ogórków

Do przygotowania mikstury dla ogórków potrzebujemy wody, coli i jasnego piwa. Kobieta produkty wymieszała w następujących proporcjach: do dużego pojemnika wlała 10 l wody. Następnie dodała 1 l wygazowanego piwa i 1 l wygazowanej coli. 

Pani ogrodnik zaznaczyła, że napoje muszą być bez gazu. Musimy je otworzyć odpowiednio wcześnie i dać im czas, aby piana całkowicie zniknęła. Wtedy będą nadawać się do podlewania ogórków. Rośliny podlewamy raz w tygodniu, koniecznie z samego rana lub późnym wieczorem.

ogórki.jpg
canva/DurhamCreations

Dlaczego mieszanka jest tak skuteczna?

Mikstura przygotowana przez panią ogrodnik działa jak najlepsza odżywka dla ogórków. Dzieje się tak, ponieważ i piwo i cola zawierają składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu i kondycji roślin. W piwie znajdują się drożdże, fosfor i potas. 

W coli natomiast kwas fosforowy, który wykorzystywany jest w gotowych preparatach do ochrony upraw. Drożdże wzmacniają całą strukturę ogórków, a także dodatkowo chronią przed chorobami. Ogórki będą rosły jak szalone bez względu na wysokie temperatury.

Polecane