Z 2 składników robię pastę czyszczącą. Zlew jest jak nowy
Porządek w kuchni to podstawa. W niej przyrządzamy posiłki, więc musimy tam zachować czystość i higienę. Niestety znalezienie bezpiecznych środków do sprzątania kuchni nie jest takie proste.
Detergentów dostępnych w sklepach jest naprawdę sporo. Jednak wiele z nich bardzo dużo kosztuje i zwierają sporo chemicznych substancji. Jak zaoszczędzić i zrobić domową pastę czyszczącą?
Domowe detergenty kontra środki ze sklepu
Wiele środków czystości, które kupujemy w sklepach, możemy zastąpić domowymi detergentami . Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Przede wszystkim w ten sposób odciążamy nasz budżet domowy.
Domowe detergenty pozwolą ograniczyć ilość chemii w domu. Samodzielne przygotowanie preparatów nie jest trudne. Możemy spokojnie przygotować płyn do mycia lodówki, czy domową pastę czyszczącą.
Do przygotowania pasty czyszczącej wykorzystuję dwa składniki. Ten preparat jest bezpieczny i znacznie tańszy niż sklepowe mleczka. Właśnie nią czyszczę zlew w kuchni, a moja lodówka aż lśni. Potrafi zdziałać cuda.
Domowa pasta czyszcząca
Z domowej pasty czyszczącej korzystam przede wszystkim w kuchni . Nie przepadam za myciem zlewu mocnymi detergentami, które mogą szkodzić zdrowiu. Właśnie dlatego wybieram własnoręcznie zrobione środki.
Do przygotowania pasty czyszczącej potrzebne są dwa składniki. Łącze pół szklanki płynu do mycia naczyń oraz szklankę sody oczyszczonej. Całość dokładnie mieszam. Domowa pasta czyszcząca jest gotowa. Do czego możemy ją wykorzystać?
Zastosowania domowej pasty czyszczącej
Własnoręcznie robiona pasta czyszcząca będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają marmurowy zlew . Jest bezpieczna i nie naraża kamienia na przebarwienia. Możemy wykorzystać ją również w łazience.
Pasty czyszczącej używam do mycia umywalki w łazience, ale również do czyszczenia drewnianych desek do krojenia. Wystarczy nałożyć ją na deskę i zostawić na kilka minut. Efekty zaskakują.
W przypadku drewnianych desek do krojenia zawarta w paście soda pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Świetnie radzi sobie również z przebarwieniami po owocach i warzywach.
Zobacz także:
- Trzykrotka to uwielbia. Zrób raz w roku, a będzie duża i gęsta
- Rachunki za prąd w górę. Pakiet pomocowy ma otrzymać ta grupa Polaków
- Nie przepłacam za miód. W kwietniu robię go samodzielnie