Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Zamiast po druciak, sięgnij po ten proszek. Zardzewiały czajnik będzie jak nowy
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 03.02.2024 17:09

Zamiast po druciak, sięgnij po ten proszek. Zardzewiały czajnik będzie jak nowy

czajnik
canva/Africa Images

Możemy wyróżnić dwa rodzaje czajników. Jedni wybierają te elektryczne, kiedy inni stawiają na czajniki tradycyjne stawiane na gazie. W przypadku tych drugich wyzwaniem bywają zacieki i rdza.

Zardzewiały i pełen zacieków czajnik zwykle czyścimy drucianą gąbką. Jednak ta metoda nie jest najskuteczniejsza. Sprawdź nasz sposób na lśniący czajnik bez rdzy i smug.

Czy czajnik ze stali nierdzewnej możemy uratować?

Czajnik ze stali nierdzewnej pięknie się prezentuje, dopóki nie pojawią się na nim przebarwienia, przypalenia i zacieki. Zwykle w takiej sytuacji tracimy nadzieję, że jeszcze uda się go uratować.

W rzeczywistości jest prosty sposób na doczyszczenie czajnik. W tym celu nie musimy spisywać urządzenia na straty. Często w takiej sytuacji sięgamy po druciak. Czy jest lepszy sposób na umycie czajnika?

Czajnik ze stali nierdzewnej odzyska dawny blask. Wystarczy sięgnąć po jeden produkt, który zwykle mamy w kuchennej szafce. Potrafi zdziałać cuda i sprawi, że czajnik będzie wyglądał jak nowy.

czajnik
Canva / Vlacceep, Getty Images

Jak wyczyścić czajnik ze stali nierdzewnej?

Do czyszczenia czajnika najczęściej wybieramy druciak. Czasem dodajemy do tego mocne detergenty ze sklepów. Szukamy sposobu na domycie zabrudzeń, kiedy najlepsze rozwiązanie mamy zwykle pod ręką.

Do mycia czajnika i pozbycia się rdzy wcale nie potrzebujemy drucianej gąbki. Lepiej od niej sprawdzi się zwykła szmatka i dwie łyżki sody oczyszczonej. Ten magiczny proszek potrafi zdziałać cuda.

Najlepszy sposób na lśniący czajnik

Do wyczyszczenia czajnik wystarczy soda oczyszczona. Dwie łyżki sody sypiemy na delikatnie zwilżoną ściereczkę i polerujemy nią czajnik. Soda zadziała jak peeling i pozbędzie się wszystkich zabrudzeń.

Soda oczyszczona nie tylko pomoże nam pozbyć się rdzy. Z czajnika znikną wszystkie zacieki, a nawet tłuste plamy. Polecamy przetestować ten trik, potrafi zdziałać cuda.

czajnik
Canva / Bill Oxford, Getty Images Signature

Zobacz także: