Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Zamykają popularny jarmark bożonarodzeniowy. Powód nie mieści się w głowie
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 02.12.2023 17:40

Zamykają popularny jarmark bożonarodzeniowy. Powód nie mieści się w głowie

jarmark bożonarodzeniowy
canva/MN Studio

Jarmarki bożonarodzeniowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W grudniu miasta, w których jarmarki są rozkładane przeżywają totalne oblężenie. Jedno jest pewne- stragany, jedzenie, karuzele i ozdoby świąteczne trzeba zobaczyć.

Niestety jeden z najpopularniejszych jarmarków bożonarodzeniowych zostanie zamknięty. Władze miasta podały powód, który spotkał się z falą krytyki. Chodzi bowiem o jarmark z ponad czterdziestoletnią tradycją.

Jarmarki bożonarodzeniowe co roku przyciągają tłumy

Jarmarki bożonarodzeniowe to już tradycja. Stragany z ozdobami świątecznymi oraz budki z grzanym winem, oscypkami i innym jedzeniem każdego dnia grudnia przyciągają tysiące mieszkańców. 

To, co w jarmarkach najpiękniejsze, to choinki, kolorowe światełka, lamki i masa świątecznych ozdób, dzięki którym od razu czujemy magię Bożego Narodzenia. Niektóre jarmarki mają także lodowiska, diabelskie młyny, karuzele dla dzieci i wiele innych atrakcji. Naprawdę jest w czym wybierać.

Niestety jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych zostanie zamknięty. Powód zamknięcia nie mieści się w głowie.

jarmark bożonarodzeniowy.jpg
canva/Lianem

Zamykają najstarszy jarmark bożonarodzeniowy

Jarmarki bożonarodzeniowe każdego roku zdobią miasta i cieszą ich mieszkańców. Przyciągają także miliony turystów z całego świata. Jarmark z ponad czterdziestoletnią tradycją zostanie jednak zamknięty.

Mowa o jarmarku w Lincoln w środkowo- wschodniej Anglii. Jarmark ten zawsze był niezwykle popularny. Rok temu odwiedziło go ponad 300 tysięcy osób. Z tego też względu władze stwierdziły, że w tym roku, ze względu na rosnącą popularność i tłumy, jarmark jest niebezpieczny.

– Obserwujemy długoterminową tendencję, która prowadzi nas do nieuniknionego wniosku, że musimy dokonać fundamentalnych zmian. Jeśli jarmark będzie nadal rósł w obecnym tempie, z pewnością stanie się niebezpieczny. Bezpieczeństwo publiczne musi być priorytetem dla władz miasta - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Decyzja o zamknięciu jarmarku zapadła niespodziewanie

Po oficjalnym oświadczeniu władz miasta, spadła lawina krytyki nie tylko ze strony turystów, którzy zamierzali odwiedzić to magiczne miejsce. Największy żal mają hotelarze i właścicieli restauracji.

Niemniej jednak jarmark bożonarodzeniowy musi przejść modernizację, by był bezpieczny i przystosowany do takich tłumów w okresie świąt. Miejmy nadzieję, że otworzy się w przyszłym roku.

Zobacz także: