Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Salon > To nie jest zapasowa żarówka. Lampki choinkowe mają ukrytą funkcję
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 02.12.2023 13:15

To nie jest zapasowa żarówka. Lampki choinkowe mają ukrytą funkcję

ukryta funkcja lampek choinkowych
TikTok/kendrafoundit, canva/huePhotograpfy

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Już za chwilę będziemy wybierać, a następnie zdobić nasze choinki. Niezależnie od tego, czy wolimy domowe ozdoby, czy bombki z brokatem, na drzewku zawsze wieszamy też światełka, które dodają uroku i niepowtarzalnego klimatu.

Mało kto jednak wie, że lampki choinkowe mają ukrytą funkcję. Wszystko dzięki zapasowej żarówce, która jest w każdym opakowaniu. Nie służy ona jednak do wymiany spalonego światełka.

Twoja choinka będzie najpiękniejsza

Już na początku grudnia możemy kupić sztuczną lub świeżą choinkę. W sklepach i straganach jest ich pełno. Niezależnie od tego, jaką choinkę wybierzemy, zawsze zależy nam na tym, by wyglądała najpiękniej i oddawała w pełni klimat tych niezwykłych świąt.

Przez wiele lat była moda na typowo złote, brokatowe i srebrne bombki i ozdoby świąteczne. W tym momencie do łask wracają bombki stylizowane na te z czasów PRL-u, czyli dziadki do orzechów, kolorowe świderki, mikołaje, bałwanki i inne. 

Na choince, oprócz bombek, możemy powiesić także suszone plastry pomarańczy z goździkami i pierniki ozdobione lukrem. Bardzo gorąco zachęcam do tego typu ozdób. Choinka wygląda wtedy bardzo świątecznie i domowo.

Wróćmy jednak do lampek choinkowych. Każda choinka, zwłaszcza wieczorem, wygląda dzięki nim obłędnie. Mało kto jednak wie, że lampki te mają ukrytą funkcję. Wszystko przez dodatkową żarówkę, która dołączona jest do każdego opakowania.

ukryta funkcja lampek choinkowych.jpg
TikTok/kendrafoundit

Ukryta funkcja lampek choinkowych

Do zestawu lampek choinkowych dołączana jest jedna, czerwona żarówka. Okazuje się, że nie jest ona awaryjną lampką, kiedy któraś się spali.

Żarówka ta zmienia wygląd całej choinki! Wystarczy, że w miejsce jednej, białej żarówki wkręcimy czerwoną, a lampki zaczną efektowanie mrugać. Choinka będzie wyglądać jeszcze piękniej!

Odmień wygląd swojej choinki

Trikiem z żarówką podzieliła się niedawno użytkowniczka TikToka, kendrafoundit. Jak sama przyznaje, to odkrycie było dla niej sporym zaskoczeniem. Od zawsze bowiem myślała, że to po prostu zapasowa żarówka na wypadek, gdyby któraś z lampek się spaliła.

Wiedzieliście o ukrytej funkcji światełek na choinkę? 

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „kendrafoundit” na platformie TikTok.
 

Zobacz także: