DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Zaparzam herbatę i nie wyrzucam torebki. Znajomi dziwią się, po co je zbieram
Kamil Świętek
Kamil Świętek 08.09.2023 10:25

Zaparzam herbatę i nie wyrzucam torebki. Znajomi dziwią się, po co je zbieram

Torebka po herbacie
Kadr pochodzi z filmu na kanale YouTube użytkownia Andrea Jean Cleaning; Kadr pochodzi z filmu na kanale YouTube użytkownia JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK

Co robicie po wypiciu herbaty z torebką w kubku? Pewnie tak jak większość miłośników herbaty, wyrzucacie ją do kosza. To duży błąd, który sam popełniałem przez wiele lat. Okazuje się, że torebka po herbacie może być niezwykle przydatna w łazience.

Jak sprawić, aby zużyta torebka po herbacie znów była pełnowartościowym produktem? Nic prostszego, wystarczy dowiedzieć się, w jaki sposób może ona pomóc Wam utrzymać porządek w łazience. Poznajcie mój patent na torebkę po herbacie w łazience.

Torebka po herbacie w łazience – jak jej używam?

Bardzo lubię herbatę. Codziennie wypijam minimum dwie filiżanki tego napoju. Zawsze jednak ciekawiło mnie, czy można coś zrobić z pozostałościami po herbacie. Wiadomo, że torebka po herbacie jest jednorazowa, ale czy naprawdę trzeba ją wyrzucać?

Jako zwolennik recyklingu postanowiłem znaleźć dla niej drugie życie. Nie uwierzycie, ale przez tydzień zbierałem je do pojemnika, kombinując, gdzie tym razem mogę je wykorzystać. Znaliście jakieś jej zastosowania?

Wiele mówi się tym, że torebka po herbacie może przydać się w ogrodzie, ale przecież musi ona być także użyteczna w drugiej połowie roku. Zobaczcie, na co wpadłem. Torebka po herbacie okazała się niezbędna w czyszczeniu łazienki.

Torebka po herbacie zbiór.jpg
Kadr pochodzi z filmu na kanale YouTube użytkownia JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK

Torebka po herbacie a czyszczenie toalety

Ile kosztuje Was torebka po herbacie? Podpowiem – absolutnie nic. To odpad, który i tak wyrzucilibyście do kosza. Nic więc nie stanie się, jeśli wrzucicie parę sztuk torebek po herbacie do toalety, nieprawdaż?

Oczywiście nie chodzi tutaj o spuszczanie jej w opływie. Wystarczy, że wrzucicie kilka torebek po herbacie do muszli, a po 15 minutach wyjmiecie je i wyczyścicie toaletę wodą z herbatą. Nie trzymajcie torebki po herbacie w toalecie dłużej niż 15 minut, ponieważ może ona spowodować przebarwienia na muszli.

Torebka po herbacie i inne jej zastosowania

Torebka po herbacie przyda Wam się nie tylko w łazience. Z powodzeniem można jej użyć w kuchni podczas mycia naczyń, Przyda się także jako pochłaniacz wilgoci w lodówce, a także jako sposób na brzydki zapach z butów.

Jak widzicie torebka po herbacie ma w domu naprawdę wiele zastosowań. Jakie z nich wykorzystujecie na co dzień? Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi doświadczeniami w komentarzach.

Torebka po herbacie.jpg
Kadr pochodzi z filmu na kanale YouTube użytkownia Andrea Jean Cleaning
Polecane