DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Zapomnij o szorowaniu. Wlej do toalety, a rano będzie jak nowa
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 15.09.2023 09:34

Zapomnij o szorowaniu. Wlej do toalety, a rano będzie jak nowa

czyszczenie toalety
canva/MishaBelly

Czyszczenie toalety nie należy do przyjemnych prac domowych, jednak jest absolutnie koniecznie. Wiele osób stosuje w tym celu drogą chemię, która jednak nie do końca spełnia swoje zadanie. Toaleta jest czysta, ale kamień i osad dalej znajdują się w środku.

Mamy prosty sposób, dzięki któremu pozbędziesz się nieestetycznych śladów w muszli, a Twoja toaleta będzie czysta i odzyska śnieżnobiały kolor. Będzie wyglądać jak przyniesiona ze sklepu. Nie wierzysz? Wypróbuj ten patent, naprawdę działa.

Toaleta będzie jak nowa. Wypróbuj ten patent

Regularne czyszczenie toalety jest kluczowym elementem każdego sprzątania łazienki. To właśnie tam znajduje się najwięcej bakterii. Toaleta wymaga szczególnej uwagi jeszcze z innego powodu. Twarda woda, która znajduje się w spłuczce, powoduje powstawanie kamienia i osadów.

Kamień i osad po czasie stają się coraz trudniejsze do usunięcia. Nawet specjalistyczne środki i szorowanie mogą sobie z nimi nie poradzić. Czyszczenie toalety klasyczną szczotką też nie należy do najprzyjemniejszych prac domowych, a przynosi marne efekty.

Jest na to jednak pewien prosty sposób. Wystarczy, że wymieszasz z wodą 2 produkty, a toaleta będzie jak nowa. Jak wyczyścić toaletę bez szorowania, pozbyć się kamienia i bakterii? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Najlepszy środek do toalety zrobisz z 3 składników

Do przygotowania silnej mikstury do czyszczenia potrzebujesz szklanki wybielacza do ubrań, 3 szklanek wody i kilku kropli płynu do mycia naczyń. Składniki wymieszaj i przelej do butelki, a następnie wlej do toalety.

Płyn rozlej także po wszystkich zakamarkach i miejscach, w których najczęściej gromadzi się kamień i powstają nieestetyczne zacieki. Następnie zamknij toaletę i zostaw na całą noc. Rano spłucz mieszankę. Toaleta będzie idealnie czysta.

Preparatem usuniesz kamień i bakterie

Wybielacz do ubrań zawiera chlor i inne związki, które nie tylko wybielają i rozpuszczają osad w toalecie. Zabijają także bakterie i inne patogeny, które namnażają się w ubikacji w zastraszającym tempie. Toaleta będzie więc nie tylko czysta i śnieżnobiała, ale również zdezynfekowana.

Najlepsze działanie preparatu uzyskasz, kiedy zastosujesz się do wcześniej wymienionych zaleceń. Wlej płyn, zamknij toaletę i zostaw na całą noc. W ten sposób wzmocnisz działanie. Zobaczysz, że rano nie będzie śladu po kamieniu i zaciekach, które ciężko było usunąć.

Sprawdź także, jak doczyścić prysznic i armaturę w łazience bez octu. Będą czyste w kilka minut.

czyszczenie toalety.jpg
canva/Dontstop
Polecane