DomekIOgrodek.pl Porady domowe Zastosowanie cukru w ogrodzie. Kilka łyżeczek odżywi nasze rośliny
fot. instagram: krmk146, canva.com

Zastosowanie cukru w ogrodzie. Kilka łyżeczek odżywi nasze rośliny

22 czerwca 2022
Autor tekstu: Martyna Kucharczyk

Zastanawialiście się kiedyś, czy cukru można użyć w ogrodzie? Okazuje się, że ten popularny składnik jest niezwykle korzystny dla naszych roślin. Można go bowiem użyć jako odżywki, która dostarczy wielu składników odżywczych oraz minerałów.

Cukier może wykazać się zbawiennym działaniem dla naszego ogrodu i sprawić, że zarówno rośliny, jak i gleba wzmocnią się. Z poniższego artykułu dowiecie się, jak go wykorzystać.

Jeden trik z zastosowaniem cukru w ogrodzie

Nie tylko ludzie lubią słodki smak. Również rośliny nabierają energii po zastosowaniu odżywki z cukru. Składnik ten zawiera minerały oraz składniki odżywcze, które sprawiają, że rośliny rosną szybciej i stają się bujniejsze. Aby wykonać magiczną miksturę, wystarczy rozcieńczyć łyżkę cukru w 0,5 litra wody. Następnie trzeba spryskać lub podlać nią roślinę i czekać na zdumiewające efekty!

Co ciekawe, również kwiaty cięte zyskają na odżywce z cukru. Dzięki niej zachowają swoją świeżość i dłużej będą cieszyły nasze oczy w salonie. W tym przypadku wystarczy wsypać do wody z kwiatami jedną łyżeczkę cukru. Jest to patent, który poleca mnóstwo florystów!

Jak jeszcze wykorzystać cukier w ogrodnictwie?

Cukier może zarówno pomóc w odżywieniu roślin, jak i pozbyciu się denerwujących szkodników. Jest on m.in. prawdziwym wrogiem nicieni, czyli niewidocznych gołym okiem robaków, z którymi walka nie należy do najprostszy. Mikstura z kilku łyżek cukru i litra wody sprawi, że wzrośnie liczba pozytywnych bakterii w glebie, a nicienie zostaną zwalczone.

Także mrówki — choć generalnie uważa się je za pożyteczne owady — potrafią naprawdę zaszkodzić w naszym ogrodzie. Jeśli dokucza nam prawdziwa plaga, to możemy nią zwalczyć wraz z pułapką na bazie cukru. By ją przygotować, należy zmieszać proszek do pieczenia z cukrem w proporcji 1:1, a następnie rozsypać w miejscach mrówczych wędrówek. Warto jednak pamiętać, że zabijanie tych owadów powinniśmy traktować jak absolutną ostateczność.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

1. Katarzyna Dowbor płakała na planie. Co się stało?

2. Co najbardziej szkodzi astmatykom w domu? Kilka ważnych informacji

3. Nie wyrzucaj nasion papryki, można wykorzystać je w świetny sposób

Źródło: kobieta.interia.pl

Obserwuj nas w
autor
Martyna Kucharczyk

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy