Screen z programu Zgłoś remont
HGTV/Zgłoś remont
Marta Idzikowska - 28 Stycznia 2021

„Zgłoś remont”: niezwykła sytuacja w programie

„Zgłoś remont”, popularny program na HGTV, zawitał ostatnio u Justyny, która marzyła o remoncie salonu, kuchni i łazienki. Krzysztof Miruć postanowił podjąć się tego interesującego wyzwania, tym bardziej że przeżył w trakcie kręcenia niemały szok! Otóż właścicielka domu, wykonała sama cały projekt i rozpoczęła remont jak prawdziwy budowniczy! Czy architekt podołał ambitnemu zadaniu?

„Zgłoś remont” w stacji HGTV to jeden z najpopularniejszych programów o projektowaniu wnętrz i remontach. Krzysztof Miruć, z zawodu architekt, a z zamiłowania fan dobrego designu, podejmuje się metamorfozy wnętrza uczestników. W każdym odcinku właściciel domu opowiada mężczyźnie o swoich oczekiwaniach i podaje swój budżet.

Projektant z pomocą fachowej ekipy zmienia wnętrza bohaterów nie do poznania, dbając o każdy detal i decydując się na ciekawe i przemyślane rozwiązania.

„Zgłoś remont”: ambitna uczestniczka, która dotrzymuje kroku Krzysztofowi Miruciowi

W ostatnim odcinku programu mogliśmy poznać Justynę, która niezwykle pasjonuje się urządzaniem wnętrz, jednak potrzebuje profesjonalnej pomocy architekta. Kobieta chce wiedzieć, czy jej marzenia są możliwe do zrealizowania. Budżet, jaki zostanie przeznaczony na projekt to 65-75 tysięcy złotych.

Uczestniczka „Zgłoś remont” ma obecnie salon urządzony w stylu skandynawskim, w którym chciałaby dokonać znaczących zmian. Jej pragnieniem jest też posiadanie wyspy kuchennej, przy której będzie mogła gotować, spotykać się i rozmawiać z koleżankami oraz doglądać dzieci bawiących się w pokoju dziennym.

Mycie paneli bez smug. Jeden tani produkt sprawdza się idealnie, efekty są zdumiewająceMycie paneli bez smug. Jeden tani produkt sprawdza się idealnie, efekty są zdumiewająceCzytaj dalej

Jak sama mówi, jej piętą achillesową jest łazienka, która jest bardzo mała i niefunkcjonalna, a i wyglądem specjalnie nie zachwyca. Nie ma w niej miejsca na przechowywanie rzeczy. Justyna chce, aby pomieszczenie było znacznie większe, i jest to możliwe - obok znajduje się kotłownia, o której część można powiększyć jego powierzchnię. Można by wtedy wstawić wannę i prysznic.

„Zgłoś remont” - zachowanie uczestniczki zszokowało architekta

Krzysztof Miruć po wkroczeniu do domu uczestniczki od razu zachwycił się kuchnią i salonem. Jak stwierdził, jest to świetna przestrzeń do dalszego projektowania i mieszkania w niej. Zainteresowały go ściany, które imitowały beton, a tak naprawdę były... deskami pomalowanymi na biało. Architektowi spodobały się również ozdoby, które samodzielnie wykonała Justyna i ogromne okno z widokiem na taras.

Łazienka raczej nie wywołała entuzjazmu prowadzącego „Zgłoś remont” - stwierdził, że jest stara i zaniedbana, dlatego całość musi być zbita, skuta i wykonana na nowo. Dzięki przesunięciu ściany będzie można powiększyć pomieszczenie. Krzysztof Miruć postanowił upodobnić łazienkę do domowego SPA i wprowadzić drewno, a także szkło i wymarzoną wannę i prysznic.

Najciekawszym punktem ostatniego odcinka jest to, że uczestniczka.... sama wykonała cały projekt, zaprezentowała go, a nawet samodzielnie rozpoczęła remont, zrywając deski z podłogi! Architekt był w niezłym szoku. Jak powiedział, jest to pierwsza tego typu sytuacja w całej historii programu.

„Zgłoś remont”: genialna realizacja projektu, Krzysztof Miruć zaszalał

Projektant postanowił wstawić nowe drzwi prowadzące do salonu, tym razem wykonane z matowego szkła. Pojawiła się także całkiem nowa, drewniana i wyszczotkowana podłoga w stylu industrialnym. Na ścianach zawisły piękne obrazy, pojawiła się też wielka lampa nad stołem jadalnianym. Okna zostały przyozdobione firanami.

W kuchni zdecydował się na zabudowę, której płyty imitowały beton - dzięki temu został zachowany surowy, industrialny styl. Pojawiła się również sporych rozmiarów wyspa kuchenna. Czarny podwieszany sufit wydzielił strefę tego pomieszczenia.

Łazienka, zgodnie z zapowiedzią prowadzącego „Zgłoś remont” zamieniła się w domowe SPA, a nawet zaczęła nieco przypominać pokład statku. Została również powiększona, dzięki czemu znalazły się w niej zarówno wanna, jak i prysznic. Pojawiły się również klimatyczne świece i inne ciepłe dodatki. Liczne lustra powiększyły pomieszczenie, tworząc efekt nieskończoności. Wanna została obudowana czarnym szkłem, na podłodze i pod prysznicem pojawiła się deska.

- Ja cię kręcę. Jezu, jak pięknie - tak brzmiała reakcja zachwyconej Justyny. Wraz z dziećmi nie mogła uwierzyć, jak wielka zrobiła się przestrzeń. Kobieta bardzo ucieszyła się z wyspy kuchennej i pięknej łazienki.

Zobaczcie zdjęcia przed i po metamorfozie poniżej.

Źródło: HGTV/Zgłoś remont

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Remont kuchni

Zdjęcie jest screenem pochodzącym z emisji programu „Zgłoś remont”, gdzie możecie zobaczyć cały odcinek i efekty remontu.

Remont kuchni

Zdjęcie jest screenem pochodzącym z emisji programu „Zgłoś remont”, gdzie możecie zobaczyć cały odcinek i efekty remontu.

Remont salonuZdjęcie jest screenem pochodzącym z emisji programu „Zgłoś remont”, gdzie możecie zobaczyć cały odcinek i efekty remontu.

Remont salonuZdjęcie jest screenem pochodzącym z emisji programu „Zgłoś remont”, gdzie możecie zobaczyć cały odcinek i efekty remontu.

Remont łazienkiZdjęcie jest screenem pochodzącym z emisji programu „Zgłoś remont”, gdzie możecie zobaczyć cały odcinek i efekty remontu.

remont łazienki

Zdjęcie jest screenem pochodzącym z emisji programu „Zgłoś remont”, gdzie możecie zobaczyć cały odcinek i efekty remontu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News