Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Złapał produkty za 3 zł i zaczął szorować tapicerowane krzesło. Brud momentalnie zniknął
Aneta Wyszyńska
Aneta Wyszyńska 27.03.2023 18:11

Złapał produkty za 3 zł i zaczął szorować tapicerowane krzesło. Brud momentalnie zniknął

Czyszczenie tapicerki krzesła
Kanał Youtube/Fix and Stuff

Zadbanie o tapicerowane rzeczy, często jest problematycznym zadaniem. Zdarza się, że pojawiające się tam plamy, bywają bardzo trudne od usunięcia. Istnieje jednak prosty sposób, jak łatwo umyć tapicerowane meble, aby wyglądały jak nowe.

Soda oczyszczona i kwasek cytrynowy

Jeśli posiadasz w domu sodę oczyszczoną oraz kwasek cytrynowy — wykorzystaj je. Świetnie nadają się do wyczyszczenia tapicerki. Nie dość, że zlikwidują plamy, to jeszcze usuną nieprzyjemny zapach. 

Sodę oczyszczoną należy rozsypać na tapicerkę, po czym dokładnie wetrzeć. Następnie pozostaw na około pół godziny. Po tym czasie odkurz.

W przypadku użycia kwasku cytrynowego najpierw trzeba przygotować 0,5 litra ciepłej wody. Do niej wsypujemy tak mniej więcej 2-3 łyżki kwasku i mieszamy. Delikatnie zwilż materiał specyfikiem, a potem zaczekaj, aż do wyschnięcia.

Czyszczenie kanapy.png
canva/pixelshot
Tego jeszcze nie było. Ekipa „Nasz nowy dom” podarowała samotnej matce nie tylko remont

Tabletki do zmywarki jako środek czyszczący do tapicerek

Do mycia tapicerek możesz wykorzystać tabletki do zmywarki. Wystarczy, że weźmiesz jedną i rozpuścisz w naczyniu z wodą. W tak gotowej mieszance namocz szmatkę, której użyjesz do umycia tapicerowanej powierzchni. Możesz owinąć ją wokół pokrywki od garnka — tym sposobem stworzysz dość nietypową polerkę, która bywa wygodniejsza od gąbki czy samej ściereczki.

Skrobia ziemniaczana również skuteczna w walce z brudem

Do czyszczenia tapicerek możesz wykorzystać skrobię ziemniaczaną. Jeśli na tapicerce masz świeże plamy, to wystarczy je dokładnie posypać, po czym zostawić na kilka minut. Następnie odkurzamy skrobię, a powierzchnię wycieramy nawilżoną szmatką. 

Zamiast skrobi możemy użyć proszku do prania — czynności wykonujemy w taki sam sposób.

Tagi: Sprzątanie