Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Zmieszaj sól z pastą do zębów. Otrzymasz wspaniały preparat
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 23.02.2024 18:14

Zmieszaj sól z pastą do zębów. Otrzymasz wspaniały preparat

Pasta do zębów
YouTube / NATURALNE ZDROWIE

Sklepowe detergenty spokojnie możemy zastąpić domowymi środkami czystości. W ten sposób nie tylko zadbamy o planetę. Podziękuje też nasz portfel, ponieważ domowe detergenty są o wiele tańsze.

Ogromną zaletą środków czystości robionych w domu jest też pozbycie się mocnej chemii. Czy w domu możemy zrobić idealne mleczko do mycia łazienki? Tak, wystarczy sięgnąć po pastę do zębów i jeszcze 2 składniki.

Zastąp chemię domowymi środkami czystości

W sklepach znajdziemy różne warianty środków czystości. Półki są pełne mocnej i drogie chemii. Ciężko się połapać, które detergenty naprawdę warte są naszej uwagi, a przede wszystkim naszych pieniędzy.

Sklepową chemię spokojnie możemy zastąpić domowymi preparatami. Takie rozwiązanie w dużym stopniu może odciążyć budżet domowy. Poza tym przestajemy stosować często niekorzystne dla naszego zdrowia detergenty.

Ogromną zaletą domowych środków czystości jest też mniejszą ilość śmieci. Jak zrobić w domu mleczko do sprzątania łazienki? To naprawdę proste, wystarczy połączyć pastę do zębów z solą i płynem do mycia naczyń.

Pasta do zębów
YouTube / NATURALNE ZDROWIE

Proste mleczko do sprzątania łazienki

Łazienka to jedno z najtrudniejszych do wyczyszczenia pomieszczeń. Zwykle właśnie w niej używamy najwięcej chemii, ale nawet tam możemy ją zastąpić. Prostą mieszankę przygotujemy ze składników, które zwykle mamy w domu.

Do miseczki wsypujemy łyżkę soli, łyżkę pasty do zębów i łyżkę płynu do mycia naczyń. Wszystko mieszamy ze sobą i możemy zabrać się za sprzątanie. Jak stosować ten preparat?

Ekologiczne sprzątanie łazienki

Domowe mleczko do mycia łazienki świetnie sprawdzi się do mycia umywalki. Idealnie wyczyści też prysznic, czy wannę. Natomiast na armaturę możemy zastosować zwykły ocet, który poradzi sobie z osadem z kamienia.

W domu możemy zrezygnować z chemicznych preparatów dostępnych w sklepach. Wiele detergentów możemy zastąpić produktami, które zwykle mamy w kuchennych szafkach.

Pasta do zębów
YouTube / NATURALNE ZDROWIE

Zdjęcia pochodzą z kanału "NATURALNE ZDROWIE" na YouTube.

Zobacz także: