Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Zrób taką sztuczkę. Dywan wyczyścisz w 3 minuty
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 18.02.2024 17:18

Zrób taką sztuczkę. Dywan wyczyścisz w 3 minuty

dywan
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Dywan to wyjątkowa dekoracja. Sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne. Za pomocą dywanu możemy sprawić też, że pomieszczenie będzie wydawało się większe, a nawet bardziej spójne. Jednak jak go wyczyścić?

Z dywanów coraz częściej rezygnujemy, ponieważ obawiamy się ich czyszczenia. Jest prosty sposób na odświeżenie dywanu i pozbycie się nieestetycznych plam. Poznaj nasz patent.

Jak utrzymać dywan w dobrym stanie?

Marzysz o dywanie w swoim wnętrzu, ale obawiasz się sprzątania? Nie ma czego, ponieważ utrzymanie dywanu w dobrym stanie nie jest wcale trudne. Najważniejsze jest regularne odkurzanie.

Jest jeszcze jedna zasada, której powinniśmy się trzymać. Jeśli coś rozlejemy na dywan, powinniśmy od razu zająć się sprzątaniem. W ten sposób minimalizujemy ryzyko powstawania plam.

Regularne dbanie o dywan oznacza również pranie. Jest prosty sposób na pozbycie się zabrudzeń bez szorowania. Wystarczy sięgnąć po tabletkę do zmywarki. Ten sposób naprawdę działa.

dywan
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Prosty sposób na czysty dywan

Dywan raz na jakiś czas musimy też wyprać. Jednak zanim się za to zabierzemy, musimy go dokładnie odkurzyć. Jeśli masz taką możliwość, przed praniem warto go również wytrzepać. Teraz możemy przejść do czyszczenia.

Do miski nalewamy ciepłej wody, a następnie rozpuszczamy w niej jedną tabletkę do zmywarki. Sięgamy po ręcznik oraz pokrywkę od garnka. Pokrywkę kładziemy na ręczniku, a jego końce obwiązujemy wokół uchwytu.

Tak przygotowaną pokrywę z ręcznikiem zanurzamy w przygotowanej wcześniej wodzie, a następnie myjemy dywan. Gwarantujemy, że sprzątanie nie zajmie dużo czasu. Jak jeszcze możemy odświeżyć dywan?

Prosty i szybki sposób na odświeżenie dywanu

Dywan możemy odświeżyć jeszcze w inny sposób. Jeśli nie masz czasu na pranie, a chcesz odrobinę wyczyścić dywan, przyda się soda oczyszczona. Przesyp ją do miseczki i dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego.

Sodę z olejkiem eterycznym rozsypujemy na całej powierzchni dywanu i zostawiamy na 30 minut. Po tym czasie wystarczy dokładnie odkurzyć biały proszek. Dywan będzie odświeżony, a w pomieszczeniu pojawi się przyjemny zapach.

dywan
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Zdjęcia pochodzą z kanału „Uradi Sama- Ideje za kreativce” na YouTube.

Zobacz także: