Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Prawie nikt nie zna tej sztuczki z wacikiem i olejem
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 21.02.2024 12:41

Prawie nikt nie zna tej sztuczki z wacikiem i olejem

Kuchenne triki
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Z kuchni korzystamy codziennie. Przygotowujemy w niej posiłki, napoje i robimy pyszne wypieki. Co zrobić, żeby lepiej nam się z niej korzystało? Jest wiele prostych rozwiązań, które mogą ułatwić nam gotowanie.

Kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przyrządzamy posiłki. W wielu domach pełni też w funkcje spiżarni. Jak sprawić, że w lodówce będzie więcej miejsca? Poznaj kilka prostych trików, które odmienią Twoją kuchnię.

Ta sama kuchnia, ale więcej miejsca

W kuchni na wagę złota jest miejsce. Dobrze zorganizowane szafki, poukładane jedzenie w lodówce oraz szafeczka na produkty suche mogą sporo zmienić. Niestety po zrobieniu dużych zakupów często brakuje nam miejsca. Co możemy w takiej sytuacji zrobić?

W lodówce problematyczne są jajka. Często mamy problem zmieścić je w lodówce. Jest jednak proste rozwiązanie, które może nam to ułatwić. Wytłaczankę na jajka wypełniamy jak zawsze, a następnie odwracamy do góry nogami. Po drugiej stronie jest jeszcze sporo miejsca na jajka, które nie zmieściły się w jednym opakowaniu.

W ten sposób możemy naprawdę szybko zrobić miejsce w lodówce. Ważne, żeby przy wyjmowaniu opakowania nie zapomnieć o jajkach, które są w środku. Kolejny kuchenny trik przyda się wszystkim osobom, które nie przepadają za oblepioną od tłuszczu butelką oleju.

Kuchenne triki
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Utrzymaj kuchnie w czystości

Ten kuchenny trik przyda się osobom, które lubią porządek. Dzięki niemu butelkę oleju przestanie oblepiać tłuszcz. Potrzebny będzie wacik kosmetyczny oraz nożyczki. Jak to może pomóc?

Wacik składamy na cztery części, a następnie jego końcówkę obcinamy. Po rozłożeniu możemy zobaczyć, że pośrodku powstała okrągła dziura. Wacik nakładamy na butelkę. W ten sposób tłuszcz spływający z zakrętki będzie zatrzymywał się na waciku.

Ten kuchenny trik przyda się fanom słodkości

Jeśli lubisz wypieki, ostatni kuchenny trik zdecydowanie jest dla Ciebie. Jedzeniem, które sprawia nam problemy, jeżeli chodzi o przechowywanie, są ciasta z kremem. Chcemy, żeby nawet po wyjęciu z lodówki dobrze wyglądały, ale w czasie przekładania ich do pudełeczka nietrudno o wypadek.

Zamiast wsadzać ciasto do pojemnika, połóż je na pokrywce, a następnie nałóż pojemnik. W ten sposób o wiele prościej przechowywać wypieki na później. Koniecznie sprawdź ten trik.

Kuchenne triki
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Zdjęcia pochodzą z „Uradi Sama- Ideje za kreativce” kanału na YouTube.

Zobacz także: