Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Zmieszaj te dwa składniki i zapomnij o przykrym problemie. Ten patent wykorzystywały nawet nasze babcie
Kamil Świętek
Kamil Świętek 17.11.2023 18:45

Zmieszaj te dwa składniki i zapomnij o przykrym problemie. Ten patent wykorzystywały nawet nasze babcie

Depilacja twarzy
Canva/TimeImage

Depilacja twarzy u kobiet to zdecydowanie temat tabu. Tak drodzy panowie, panie regularnie dbają o stan owłosienia na swojej twarzy. Zwykle używają do tego plastrów do depilacji lub maszynek do golenia.

Drogie panie, jak się okazuje, nie musicie się aż tak poświęcać. Prawdopodobnie żaden mężczyzna nie odważyłby się na usunięcie włosów z twarzy za pomocą plastrów depilacyjnych. Zamiast tego lepiej przeprowadźcie depilację twarzy metodą naszych babć.

Twarz wizytówką człowieka

Niestety twarz to pierwsze miejsce, na które zwracamy uwagę podczas kontaktów międzyludzkich. Zresztą paniom zdecydowanie nie trzeba tego uświadamiać. Kto jak nie one wiedzą, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Odpowiednia depilacja twarzy, niezbyt mocny make-up i jesteście gotowe na podbijanie salonów, czyż nie? W końcu, która z was chociaż raz nie zwróciła mężczyźnie w głowie zalotnym spojrzeniem i pięknym uśmiechem?

Mitem jest, że o jakość waszej cery możecie zadbać wyłącznie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Mało tego. Często domowe sposoby są znacznie bezpieczniejsze, a przy tym równie skuteczne.

Depilacja twarzy 2.jpg
Canva/Зображення користувача Оксана Кукуруза

Nie musisz się męczyć

Pewnie w dbaniu o własne ciało przyświeca wam myśl: „Dla piękności trzeba cierpieć”. Drogie panie, nic bardziej mylnego. Stosując patent naszych babć, usunięcie włosów z twarzy może być całkowicie bezbolesne.

Jak przygotować domową depilację twarzy? Nie uwierzycie, że potrzebujecie tylko dwóch produktów, które nasze babcie zawsze miały pod ręką. Koniecznie wypróbujcie tę recepturę, a nigdy więcej nie będziecie borykać się z przykrym problemem.

Jak wykonać domową depilację twarzy?

Aby przygotować domową depilację twarzy, należy zmieszać łyżkę miodu z dwiema łyżkami cukru i łyżką wody. Mieszankę należy umieścić w miseczce i włożyć do mikrofalówki na 30 sekund. Następnie całość mieszamy do momentu, aż cukier całkowicie się rozpuści.

Gotową maseczkę należy nałożyć na miejsca występowania niechcianego owłosienia. Kolejno należy przyłożyć pasek bawełnianej szmatki na twarz i pozwolić, aż pasta ostygnie, a szmatka przyklei się do preparatu. Pozostało tylko jednym energicznym ruchem ściągnąć szmatkę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów.

Jak widzicie, patent naszych babć na depilację twarzy jest prosty i niezwykle skuteczny. Drogie czytelniczki, a jaki jest wasz sposób na usuwanie niechcianego owłosienia z twarzy? Koniecznie podzielcie się z nami waszymi metodami w komentarzach.

Depilacja twarzy 3.jpg
Canva/Зображення користувача Оксана Кукуруза

Zobacz także: