Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Wspaniały sposób na wyczyszczenie toalety
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 18.02.2024 10:15

Wspaniały sposób na wyczyszczenie toalety

toaleta
YouTube / simple & fast

Mycie toalety to nie jest najprzyjemniejszy obowiązek. Największym wyzwaniem jest osiadający wewnątrz muszli osad, który coraz gorzej wygląda. Jak się go pozbyć? Nie musisz kupować drogich detergentów.

Czysta ubikacja przy użyciu domowych środków czystości jest możliwa. Proste domowe kostki do mycia toalety zrobisz sam. Składników nie musisz szukać, wszystkie masz w domu.

Jak pozbyć się osadu w toalecie?

Osad w toalecie to nic innego jak kamień. Gromadzi się dużo szybciej, kiedy w domu mamy twardą wodę. Zaczyna źle wyglądać i często możemy mieć problem ze skutecznym domyciem ubikacji.

Jak domowym sposobem pozbyć się osadu? Mocne sklepowe detergenty możemy zastąpić własnoręcznie przygotowanymi preparatami. Idealne kostki do czyszczenia ubikacji przygotujemy z produktów, które zwykle mamy w domu.

Do zrobienia kostek do mycia toalety będziemy potrzebować tylko dwóch składników. Rozpuszczą kamień i sprawią, że toaleta będzie lśnić. Sprawdź, jak przygotować domowy środek do mycia ubikacji.

toaleta
YouTube / simple & fast

Domowe kostki do mycia ubikacji

Do umycia toalety możemy samodzielnie przygotować uniwersalne kostki. Wystarczą dwa składni. Potrzebne będzie 100 ml coli, która zawiera kwas fosforowy. Dzięki temu idealnie rozpuści kamień.

Do coli dodajemy dwie łyżki pasty do zębów. Ma działanie odkażające i wybielające. Toaleta będzie lśnić. Całość mieszamy, a następnie przelewamy do sylikonowej foremki i wsadzamy do zamrażarki. Jak stosować kostki?

Perfekcyjne kostki do mycia toalety

Kostki idealnie sprawdzą się do mycia ubikacji, jednak potrzebują trochę czasu. Jedną zamrożoną kostkę wystarczy wrzucić do ubikacji i zostawić na noc. W tym czasie składniki pozbędą się kamienia.

Następnego dnia rano wystarczy spłukać wodę, a ubikacja będzie jak nowa. Nie musisz kupować drogich detergentów w sklepach. Domowe środki czystości są równie skuteczne i o wiele tańsze.

toaleta
YouTube / simple & fast

Zdjęcia pochodzą z kanału „simple & fast” na YouTube.

Zobacz także: